Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

gru 31, 2022 | Ogłoszenia

 1. Dziś o godz. 17:30 nieszpory przed Najświętszym Sakramentem z racji pierwszej niedzieli miesiąca, natomiast o godz. 19 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca na godz. 18 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w intencji powołań kapłańskich oraz za zmarłego papieża seniora Benedykta XVI, podczas której Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. Przewodniczyć będzie i homilię wygłosi o. Marek Kotyński. Natomiast o godz. 19 w naszym kinie „Kurtyna” rozpocznie się kolejny seans filmu z cyklu „Kino z duszą” pt. „Prorok”. Zapraszamy te osoby, które odebrały już bezpłatne wejściówki na film (wszystkie już zostały rozdane).
 3. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – święto nakazane. Z tej racji można spożywać w ten piątek pokarmy mięsne. Porządek Mszy jak w niedzielę. Taca przeznaczona na misje. Na każdej Mszy obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Z racji pierwszego piątku miesiąca zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty podczas każdej Mszy świętej, zapraszamy też na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17:30. Natomiast po wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu przez całą noc do porannej Mszy w sobotę. Prosimy o wpisywanie się na dyżur adoracyjny – lista wyłożona jest na stoliku za ławkami.
 4. W uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zapraszamy dzieci naszej parafii do uczestnictwa w orszaku Trzech Króli. Gromadzimy się tradycyjnie po godzinie 12.00 na wewnętrznym parkingu przy domu parafialnym. Orszak wyruszy o godz. 12.15. Bardzo prosimy dzieci o przygotowanie koron.
 5. Wspólnota oazowa z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich parafian i gości na wspólne kolędowanie, które odbędzie się 6 stycznia, w święto Trzech Króli, po Mszy św. o godzinie 18:00 w sali rekreacyjnej Szkoły Podstawowej nr 3. Chcemy w ten sposób kontynuować bardzo piękną tradycję śpiewania kolęd oraz stworzyć możliwość zintegrowania się członków naszej parafii. Podczas kolędowania jest przewidziany mały poczęstunek. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą smakołyków.
 6. W sobotę (7.01) Msza św. poranna sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Taca zbierana podczas tej Mszy będzie przeznaczona na zakup figury św. Michała Archanioła. Natomiast na godzinę 15 do sali cukierni Babeczki (wejście pod kinem) zapraszamy wszystkich członków wspólnot różańcowych na spotkanie opłatkowe.
 7. W sobotę o godz. 19 w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko.
 8. W niedzielę za tydzień zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia o godz. 19.
 9. Prace remontowe w salce ministranckiej zostały ukończone. W imieniu całej służby liturgicznej pragniemy serdecznie podziękować za materialną i fizyczną pomoc w przeprowadzeniu remontu wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom, w sposób szczególny p. Tadeuszowi Szymanowskiemu z pracownikami, p. Piotrowi Derlatce z pracownikami, p. Tomaszowi Rawskiemu oraz Michałowi i Marcinowi Pykałom. Msza święta w intencji wszystkich ofiarodawców i wolontariuszy zostanie odprawiona w Święto Trzech Króli o godz. 11.
 10. Informujemy, że od nowego roku ruszyła nowa strona naszej parafii na facebooku: www.facebook.com/parafiamilosna. Zachęcamy do polubienia i korzystania. Niebawem zostanie uruchomiony także parafialny profil na Instagramie i Youtube. Cieszymy się, że młodzież będzie mogła teraz współtworzyć parafialne media społecznościowe i dzięki temu wartościowe treści będą mogły dotrzeć do większego grona odbiorców.
 11. Program kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

2 STYCZNIA (poniedziałek)

od godz. 16.00 –  ul. Spacerowa 1 ksiądz oraz Baryłki 1 ksiądz

od godz. 18.30 –  ul. Miła 1 ksiądz

3 STYCZNIA (wtorek)

od godz. 16.00 –  ul. Klonowa 1 ksiądz oraz Mazowiecka 1 ksiądz

od godz. 18.30 –  ul. Kopernika 1 ksiądz

4 STYCZNIA (środa)

od godz. 16.00 –  ul. Łomżyńska 1 ksiądz oraz Wąska 1 ksiądz

od godz. 18.30 –  ul. Konarskiego 1 ksiądz

5 STYCZNIA (czwartek)

od godz. 16.00 –  ul. Dąbrowskiego 1 ksiądz oraz Mińska 1 ksiądz

6 STYCZNIA (piątek)

KOLĘDY NIE MA

7 STYCZNIA (sobota)

od godz. 9.00 –  ul. Armii Krajowej od numeru pierwszego (1 ksiądz), od numeru 57 (1 ksiądz),  oraz od końca (1 ksiądz).

W gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii możemy zapoznać się z  planem kolędy na przyszły tydzień. Bardzo prosimy o możliwość przywiezienia księży, którzy rozpoczynają kolędowanie od godz. 16.00 na poszczególne ulice. Osoby które mogą to uczynić prosimy, aby zgłosiły się po Mszach św. do zakrystii

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Piotra Górskiego, Irenę Plewa, Danutę Mendrala, Tadeusza Kondej. Wieczny odpoczynek…

Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.