Uroczystość Narodzenia Pańskiego

gru 24, 2022 | Ogłoszenia

  1. Jutro Kościół obchodzi święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę, natomiast ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w Diecezji.
  2. W najbliższy piątek (30 grudnia) przypada Święto Świętej Rodziny. Msze święte o godz. 7, 17 i 18. Podczas każdej Mszy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, natomiast po Mszy o godz. 18 specjalne nabożeństwo w intencji rodzin, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.
  3. W sobotę 31 grudnia po porannej Mszy św. nabożeństwo misyjne, natomiast po Mszy o godz. 18 nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego połączone ze sprawozdaniem duszpastersko-ekonomicznym. Za udział w nabożeństwie wieczornym oraz śpiewie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” możemy uzyskać odpust zupełny.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi: Msze Święte o godz. 8, 9:30, 11, 12:30 i 18 – tradycyjnie nie będzie Mszy o godz. 7. O godz. 17:30 nieszpory przed Najświętszym Sakramentem z racji pierwszej niedzieli miesiąca, natomiast o godz. 19 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. Od środy 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Program kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

  28 grudnia (środa)

  od godz. 16.00 –  ul. Zielona i Świerkowa 1 ksiądz oraz Torfowa i Wierzbowa 1 ksiądz

  od godz. 18.30 –  ul. Jagodowa 1 ksiądz

  29 grudnia (czwartek)

  od godz. 16.00 –  ul. Jałowcowa i Grzybowa 1 ksiądz oraz Pogodna i Leśna 1 ksiądz

  od godz. 18.30 –  ul. Nowa 1 ksiądz

  30 grudnia (piątek)

  od godz. 16.00 –  ul. Długa 1 ksiądz

  od godz. 18.30 –  ul. Wyspiańskiego 1 ksiądz

  31 grudnia (sobota)

  Kolędy nie będzie

  W gablocie przed kościołem wywieszony jest także plan kolędy na przyszły tydzień.

  Rozpoczynając od tego tygodnia aż do zakończenia wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych (wtorki i środy od 16-17) będzie nieczynna. Z racji kolędy nie będzie też czwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu, natomiast wieczorna adoracja w piątki pozostaje bez zmian.

  1. Wspólnota oazowa z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich parafian i gości na wspólne kolędowanie, które odbędzie się 6 stycznia, w święto Trzech Króli, po Mszy św. o godzinie 18:00 w sali rekreacyjnej Szkoły Podstawowej nr 3. Chcemy w ten sposób kontynuować niegasnącą i bardzo piękną tradycję śpiewania kolęd oraz stworzyć możliwość zintegrowania się członków naszej parafii. Podczas kolędowania jest przewidziany mały poczęstunek. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą smakołyków.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
  3. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.