IV Niedziela Adwentu

gru 17, 2022 | Ogłoszenia

 1. W sklepiku parafialnym można nabyć opłatki na stół wigilijny, natomiast przed kościołem wigilijne świece Caritas. Małe świece są w cenie 8 zł, duże 17 zł.
 2. Dziś, po każdej mszy bielanki rozdają koperty z siankiem, życzeniami oraz z tekstem z Pisma Świętego na wieczerzę wigilijną. Przy tej okazji dziewczynki będą zbierały również datki na fundusz bielański.
 3. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia.
 4. W sobotę wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza św. tylko o godz. 6.30. Z racji, że trzech kapłanów będzie sprawowało Eucharystię nie będzie możliwości spowiedzi. Zachęcamy do tradycyjnego zachowania w tym dniu postu.
 5. W niedzielę uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka tradycyjnie o północy, następne Msze o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Taca zbierana podczas Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W drugi dzień świąt, Kościół obchodzi święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę, natomiast zbierane na tacę ofiary będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w Diecezji.
 6. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 16:30-17:30 oraz w piątki po wieczornej Mszy Świętej do godz. 21.
 7. Dziękujemy wszystkim za udział we wczorajszym parafialnym śniadaniu po Mszy roratniej. Dziękujemy za przyniesione kanapki, ciasta, pierniczki i inne smakołyki oraz wspólnie, mile spędzony czas. W przyszłą sobotę nie będzie śniadania wigilijnego w domu parafialnym, natomiast zapraszamy po Mszy św. na wspólne dzielenie się opłatkiem w kościele.
 8. We wtorek (20 grudnia)  kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach porannych (8:30-9:30), natomiast w środę (21 grudnia) będzie nieczynna.
 9. Informujemy, że w tym roku wizyta duszpasterska rozpocznie się 28 grudnia i będzie miała tradycyjną formę (jak przed pandemią) – księża będą odwiedzali parafian mieszkających przy danej ulicy, bez potrzeby wypełniania formularza. Osoby, które nie mają jeszcze założonej karty parafialnej, proszone są o zgłoszenie się do kancelarii. Szczegółowy plan kolędy zostanie przedstawiony w Święta Bożego Narodzenia.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy. Do tygodnika Idziemy dołączony jest kalendarz na nowy rok oraz śpiewnik kolędowy z obrzędem rozpoczynającym wigilię w naszych domach.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zenona Domańskiego, Helenę Odolak, Halinę Budziak. Wieczny odpoczynek….
 12. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.