III Niedziela Adwentu

gru 10, 2022 | Ogłoszenia

  1. Rozpoczęte dziś rekolekcje potrwają do środy włącznie. Msze święte od jutra do środy z nauką rekolekcyjną o godz. 6:30 (roraty, nauka dla dzieci), 10, 16:30, 18 i 19:30. Młodzież (zwłaszcza dla kandydatów do bierzmowania) zapraszamy na specjalne konferencje od poniedziałku do środy o godz. 19. Natomiast w środę na Mszę o godz. 10 zapraszamy wszystkie osoby chore i w podeszłym wieku, będzie można wówczas przyjąć sakrament namaszczenia. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę podczas każdej Mszy św. Posługę w konfesjonale będą pełnili wtedy księża z naszego dekanatu. Program rekolekcji umieszczony jest na stronie internetowej oraz w gablocie.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  3. Dzisiejszej niedzieli, po każdej mszy bielanki rozdają koperty z siankiem, życzeniami oraz z tekstem z Pisma Świętego na wieczerzę wigilijną. Przy tej okazji dziewczynki będą zbierały również datki na fundusz bielański.
  4. W sklepiku parafialnym można nabyć opłatki na stół wigilijny.
  5. Fundacja „Świat Integracji” prowadząca Warsztat Terapii Zajęciowej w Sulejówku serdecznie zaprasza dziś oraz w przyszłą niedzielę na jarmark świąteczny, na którym wystawione będą prace wykonane przez uczestników warsztatu. Zebrane fundusze przeznaczone będą na zorganizowanie wycieczki dla uczestników.
  6. Przypominamy rodzicom dzieci komunijnych, że jutro (poniedziałek 12 grudnia) w salce pod kinem odbędzie się mierzenie strojów dzieci komunijnych. Szczegółowe informacje zostały przekazane przez katechetów oraz są zamieszczone na stronie internetowej.
  7. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na autokarowy wyjazd do seminarium naszej diecezji na przedstawienie dla dzieci i dorosłych pt. Pinokio w wykonaniu kleryków. Wyjazd w sobotę 17 grudnia spod kościoła o godzinie 16:30, powrót około 21. Koszt 25 zł. od osoby, zapisy w zakrystii. Osoby, które się zapisały prosimy o opłacenie wyjazdu w zakrystii.
  8. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 16:30-17:30 oraz w piątki po wieczornej Mszy Świętej do godz. 21
  9. Dziękujemy wszystkim za udział we wczorajszym parafialnym śniadaniu po Mszy roratniej. Dziękujemy za przyniesione kanapki, ciasta, pierniczki i inne smakołyki oraz wspólnie spędzony czas, rozmowy i okazane serce. Zachęcamy do zaangażowania się także w przyszłą sobotę po roratach – wszystkich zapraszamy do sali cukierni „Babeczki” (wejście pod kinem), do której można przynosić swoje wypieki od godz. 6.
  10. W najbliższą sobotę o godz. 9:30 zapraszamy do kościoła chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
  11. Zachęcamy do obejrzenia filmu o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim pt. „Prorok”. Film wyświetlany jest w naszym parafialnym kinie Kurtyna codziennie do czwartku włącznie, o godz. 20.
  12. W przyszłą niedzielę zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 19.00.
  13. Uczniowie wraz nauczycielami Szkół „Otwartych Serc” zapraszają na Jarmark Świąteczny. Podopieczni przygotowali piękne ozdoby świąteczne. Zapraszamy do budynku naszej szkoły, gdzie będzie można podziwiać i nabyć rękodzieło uczniów. Jarmark odbędzie się 17 grudnia, w godz. 11.00 – 14.00 w budynku szkoły, ul. 3 Maja 36, Sulejówek. Zapraszamy serdecznie.
  14. Składamy serdecznie podziękowania panu Piotrowi Jackiewiczowi za ufundowanie choinek do dekoracji naszego kościoła.
  15. W tym tygodniu Kościół obchodzi: we wtorek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
  17. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Eugeniusza Kaim. Wieczny odpoczynek….
  18. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia