II Niedziela Adwentu

gru 3, 2022 | Ogłoszenia

  1. Dziś po mszach zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie, natomiast o 17:30 nieszpory z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. Lampiony na msze święte roratnie można nabyć dziś i w tygodniu po każdej Mszy świętej w zakrystii.
  3. Dzisiejszej niedzieli, po każdej mszy bielanki rozdają koperty z siankiem, życzeniami oraz z tekstem z Pisma Świętego na wieczerzę wigilijną. Przy tej okazji dziewczynki będą zbierały również datki na fundusz bielański. Natomiast po mszy o 11.00 zapraszają na występ pt. „Czekamy na Ciebie Jezu”.
  4. W sklepiku parafialnym można nabyć opłatki na stół wigilijny.
  5. Wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci, zapraszamy na msze roratnie o godz. 6:30 rano. Na roraty prosimy przynosić ze sobą zapalone świece lub lampiony. Po zakończonej Mszy świętej roratniej wszystkie dzieci i młodzież szkolną zapraszamy na słodkie bułki i kakao do domu parafialnego do sali pod kinem. W zakrystii można nabyć lampiony roratnie.
  6. W sobotę po Mszy roratniej zapraszamy wszystkich uczestników na śniadanie adwentowe w sali kawiarni „Babeczki” (wejście schodami pod kinem). Bardzo prosimy o przyniesienie swoich wypieków, kanapek, ciastek. Organizatorzy zapewniają kawę, herbatę a dla najmłodszych kakao.
  7. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 12.00, 17.00 i 18.00. W ramach godziny łaski Msza św. w intencjach zbiorowych o godz. 12. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego podczas Mszy o godz. 12 i 18.
  8. W najbliższą sobotę (10 grudnia) w sali pod kinem odbędzie się kolejne spotkanie w ramach kursu biblijnego i lektorskiego. Rozpoczęcie o godz. 9.
  1. W sobotę o godz. 19 w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko.
  2. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Msze św. o godz. 6.30 – roraty, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30 – z msze z nauką rekolekcyjną. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę podczas każdej Mszy św.
  3. Jeszcze dziś możemy składać dary w ramach zbiórki świątecznej organizowanej przez parafialną Fundacje „Nadzieja”, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem pomocy Społecznej. Zbierane są produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia: mąka, olej, cukier, makarony, kasze, konserwy, herbata, kawa, kakao itp., słodycze i środki higieny osobistej, zabawki dla dzieci. Dary można składać do kosza ustawionego przed ołtarzem MB, przed lub po Mszach św. Po zakończonej zbiórce, zostaną przygotowanie świąteczne paczki, które trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Sulejówka.
  4. Fundacja „Świat Integracji” prowadząca Warsztat Terapii Zajęciowej w Sulejówku serdecznie zaprasza na jarmark świąteczny, na którym wystawione będą prace wykonane przez uczestników warsztatu. Serdecznie zapraszamy 11 i 18 grudnia. Zebrane fundusze przeznaczone będą na zorganizowanie wycieczki dla uczestników.
  5. 12 grudnia (poniedziałek) w salce pod kinem odbędzie się mierzenie strojów dzieci komunijnych. Szczegółowe informacje zostaną przekazane przez katechetów oraz zostaną zamieszczone na stronie internetowej.
  6. W sobotę 17 grudnia organizujemy autokarowy wyjazd do seminarium naszej diecezji na przedstawienie dla dzieci i dorosłych pt. Pinokio w wykonaniu kleryków. Wyjazd spod kościoła o godzinie 16:30, powrót około 21. Koszt 25 zł. od osoby, zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.
  7. W tym tygodniu Kościół obchodzi: środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie NMP Loretańskiej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
  9. Zachęcamy do obejrzenia biograficznego filmu fabularnego o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim pt. „Prorok”. Film będzie można obejrzeć w naszym parafialnym kinie Kurtyna od piątku 9 grudnia do czwartku 15 grudnia codziennie o godz. 20.

  10. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w ubiegłym tygodniu w nocy z piątku na sobotę, a szczególnie tym, którzy zapisali się i przyszli na godzinny dyżur adoracyjny. Zachęcamy do wpisywania się na adorację na pierwszy piątek stycznia – lista wyłożona jest za ławkami; natomiast osoby, które chciałyby się zapisać na stałe dyżury adoracyjne zapraszamy do zakrystii.
  11. Zapowiedzi:

  Łukasz Czapski, kawaler z par. św. Stanisława BM w Czerwonce Liwskiej oraz Anna Maria Świadek, panna, z par. tut., zap.2.

  Marcin Urbanowicz, kawaler oraz Łucja Katarzyna Kublik, panna, oboje z par. tut., zap. 2.

  Ryszarda Bochniak, wdowiec oraz Alicja Grochowska, wdowa, oboje z par. tut.

  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Szczurowską. Wieczny odpoczynek….
  2. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.