I Niedziela Adwentu

lis 26, 2022 | Ogłoszenia

 1. Dziś po każdej Mszy świętej przed kościołem u ministrantów można zakupić lampiony adwentowe wraz z wkładami. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wyposażenie salki ministranckiej, której remont powoli dobiega końca.
 2. Wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci, zapraszamy na msze roratnie, które będą odprawiane w tym roku codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Na roraty prosimy przynosić ze sobą zapalone świece lub lampiony. Na zakończenie Mszy roratniej każde dziecko będzie miało szansę wylosować poświęconą figurkę świętej Rodziny, którą zabierze na jeden dzień do swojego domu, aby wraz z rodziną przy figurce się pomodlić oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie, które będzie można umieścić na parafialnym Facebooku. Po zakończonej Mszy świętej roratniej wszystkie dzieci i młodzież szkolną zapraszamy na słodkie bułki i kakao do domu parafialnego do sali pod kinem.
 3. W tym tygodniu (od poniedziałku do środy) wypominki listopadowe odczytywane będą od godz. 6:15.
 4. W pierwszy czwartek w sposób szczególny dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30. Na godz. 18 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w intencji powołań kapłańskich, podczas której Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. Przewodniczyć będzie i homilię wygłosi o. Marek Kotyński. Natomiast o godz. 19 w naszym kinie „Kurtyna” rozpocznie się kolejny seans filmu z cyklu „Kino z duszą” pt. „Johnny”. Zapraszamy te osoby, które odebrały już bezpłatne wejściówki na film (wszystkie już zostały rozdane). Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce „Kino”.
 5. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od godz. 6:15 oraz popołudniu od 17:00 do 19:30. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty zwłaszcza dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii Świętej. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po porannej i wieczornej Mszy św. Chorych, którzy pragnęliby przyjąć księdza w swoim domu, aby przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą lub sakrament namaszczenia chorych, prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od wieczornej Mszy św. w piątek przez całą noc aż do porannej Mszy św. w sobotę. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się dyżuru adoracyjnego w wybranych godzinach. Na modlitwę w ciszy zapraszamy wszystkich chętnych, także niezapisanych.

 1. W sobotę (3.12) Msza św. roratnia sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Taca zbierana podczas tej Mszy będzie przeznaczona na zakup figury św. Michała Archanioła.
 2. W sobotę o godz. 9 w kancelarii parafialnej rozpocznie się kolejny cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 3. W następną niedzielę po każdej mszy bielanki będą rozdawały koperty z siankiem, życzeniami oraz z tekstem z Pisma Świętego na wieczerzę wigilijną. Przy tej okazji dziewczynki będą zbierały datki na fundusz bielański. Natomiast w przyszłą niedzielę po mszy o 11.00 bielanki zapraszają na występ pt. „Czekamy na Ciebie Jezu”.
 4. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie, w tym dniu zapraszamy również na nieszpory, z racji I niedzieli miesiąca, które rozpoczną się o godz. 17.30.
 5. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dla rodzin na każdą niedzielę rozpoczynającego się roku liturgicznego. To cenna propozycja dla rodziców, którzy chcieliby swoje dzieci wprowadzić do Kościoła, a czasem brakuje pomysłów jak to zrobić. Katechezy przybliżają tematykę Kościoła, a jednocześnie ich formuła ma prowadzić do umacniania więzi małżeńskich i rodzinnych. Każdy moduł składa się z 3 części: wprowadzenia – najczęściej jest to nauczanie Kościoła na dany temat; „do refleksji” – rozważania pogłębiające nauczanie Kościoła z odniesieniem do życia rodzinnego oraz „zadanie” – konkretna propozycja działań. Link do bezpłatnych materiałów znajduje się na naszej stronie internetowej.
 6. Parafialna Fundacja „Nadzieja”, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem pomocy Społecznej, organizuje po raz X zbiórkę świąteczną, która potrwa do 4 grudnia. Zbierane są produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia: mąka, olej, cukier, makarony, kasze, konserwy, herbata, kawa, kakao itp., słodycze i środki higieny osobistej, zabawki dla dzieci. Dary można składać do kosza ustawionego przed ołtarzem MB, przed lub po Mszach św. Po zakończonej zbiórce, zostaną przygotowanie świąteczne paczki, które trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Sulejówka.
 7. Tegoroczne rekolekcje parafialne rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu – 11 grudnia. Program podamy w przyszłą niedzielę.
 8. W tym tygodniu Kościół obchodzi: środę święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 10. Zapowiedzi:

Łukasz Czapski, kawaler z par. św. Stanisława BM w Czerwonce Liwskiej oraz Anna Maria Świadek, panna, z par. tut., zap.1.

Marcin Urbanowicz, kawaler oraz Łucja Katarzyna Kublik, panna, oboje z par. tut., zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Sipiorskiego. Wieczny odpoczynek….
 2. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.