Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

lis 19, 2022 | Ogłoszenia

  1. W dniu dzisiejszym z racji uroczystości po Mszy o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za odmówienie którego możemy uzyskać odpust zupełny.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać z o ofiary złożone na tacę, przeznaczone na potrzeby naszego seminarium. Dziś przed Kościołem będziemy mogli również wesprzeć zbiórkę ofiar na organizację rocznicy działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi w Sulejówku „Orle Gniazdo” oraz sami oddać krew w krwiobusie w godz. Od 9.00 do 14.00.
  3. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski przygotowała Stanowisko wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. To ważny głos w toczącej się publicznie debacie na temat pontyfikatu polskiego Papieża. Członkowie Rady Stałej przypominają, że Jan Paweł II podjął walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci i małoletnich. Zachęcamy do zapoznania się z tym tekstem, który zamieszczony został również na naszej stronie parafialnej.
  4. W środę katecheza dla rodziców dzieci o godz. 19.00.
  5. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo w intencji misji i misjonarzy.
  6. W najbliższą sobotę (26 listopada) w sali pod kinem odbędzie się drugie spotkanie w ramach kursu biblijnego i lektorskiego. Rozpoczęcie o godz. 9.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W Adwencie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież do uczestnictwa w Roratach, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6. 30.
  8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej ministranci będą rozprowadzać lampiony adwentowe.
  9. Parafialna Fundacja „Nadzieja”, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem pomocy Społecznej, organizuje po raz X zbiórkę świąteczną, która potrwa od dnia dzisiejszego do 4 grudnia. Zbierane będą produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia: mąka, olej, cukier, makarony, kasze, konserwy, herbata, kawa, kakao itp., słodycze i środki higieny osobistej, zabawki dla dzieci. Dary można będzie składać do kosza ustawionego przed ołtarzem MB, przed lub po Mszach św. Po zakończonej zbiórce, zostaną przygotowanie świąteczne paczki, które trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Sulejówka.
  10. W tym tygodniu Kościół obchodzi: w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP, we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, we czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Laca, prezbitera i Towarzyszy.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
  12. Zapowiedzi:

  Krzysztof Kubiński, kawaler oraz Lidia Sylwia Mączewska, panna oboje z par. tut., zap.2.

  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogusławę Dyra, Leszka Czyżewskiego, Pawła Jackiewicza, Waldemara Pazio. Wieczny odpoczynek….
  2. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.