XXXIII Niedziela Zwykła

lis 12, 2022 | Ogłoszenia

  1. Dziś po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku zostaną one przeznaczone na wsparcie Kościoła na Ukrainie. Wieczorem na godz. 19 zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia.
  2. Listopadowa katecheza dla rodziców dzieci komunijnych została przełożona z tego tygodnia i odbędzie się w środę 23 listopada o godz. 19.00.
  3. W sobotę w salach pod kinem w godz. od 9-14 odbywać się będą spotkania kół Żywego Różańca z ks. Samuelem. Harmonogram spotkań wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Z kolei w parafii Maryi Matki Kościoła w Sulejówku odbędzie się spotkanie w ramach Światowych Dni Młodzieży w wymiarze dekanalnym. Program również wywieszony jest na plakacie w gablocie.
  4. W najbliższą sobotę (19 listopada) starsza grupa kandydatów przyjmie sakrament bierzmowania z rąk bpa Rafała Markowskiego podczas Mszy św. o godz. 18. W związku z tym Msza popołudniowa zaplanowana na godz. 17:30 zostanie odprawiona pół godziny wcześniej – o godz. 17. Jutro o godz. 19 będzie pierwsza próba przed bierzmowaniem, natomiast w piątek po Mszy wieczornej odbędzie się nabożeństwo pokutne dla kandydatów do bierzmowania i świadków, a następnie próba generalna, dlatego wyjątkowo w ten piątek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w czwartek od 16:30 odbędzie się zgodnie z planem.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za odmówienie którego możemy uzyskać odpust zupełny. Tego dnia ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na seminarium duchowne naszej diecezji.
  6. Promocja ministrancka, podczas której kandydaci przyjmą komże i zostaną włączeni do grona ministrantów odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.
  7. Za tydzień zapraszamy dzieci komunijne ze Szkoły Podstawowej nr 4  na katechezę po Mszy św. o 11.00
  8. Informujemy, że w związku z niewielką liczbą chętnych na wyjazd do Fatimy, pielgrzymka zaplanowana na wrzesień przyszłego roku się nie odbędzie.
  9. W tym tygodniu Kościół obchodzi: w środę wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
  11. Zapowiedzi:

  Krzysztof Kubiński, kawaler oraz Lidia Sylwia Mączewska, panna oboje z par. tut., zap.1.

  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Pawła Anczarskiego, Mariannę Rosik. Wieczny odpoczynek….
  2. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.