XXXII Niedziela Zwykła

lis 6, 2022 | Ogłoszenia

 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na nieszpory o godz. 17:30.
 2. Msza święta gregoriańska za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych odprawiana jest codziennie o godz. 7 rano.
 3. Jutro i we wtorek odbywać się będzie egzamin dla kandydatów do bierzmowania. Młodzież polecamy modlitwie parafian. W związku z tym kancelaria parafialna we wtorek 8 listopada będzie czynna tylko w godzinach porannych (od 8:30-9:30).
 4. We wtorek o godz. 18:45 spotkanie bielanek. Zapraszamy również na to spotkanie dziewczynki, które chciałyby wstąpić do bieli.
 5. W piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości oraz imieniny ks. Marcina. Msze św. o godz. 7, 17:30 i 18. Na Mszę w intencji Ojczyzny oraz za solenizanta zapraszamy na godz. 17:30. Tego dnia na mocy dyspensy udzielonej przez biskupa Romualda można spożywać pokarmy mięsne, należy jednak odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
 6. W sobotę o godz. 19 w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko.
 7. W niedzielę za tydzień podczas Mszy o godz. 11 kilku kandydatów przyjmie komże i zostanie włączonych do grona ministrantów. Natomiast wieczorem na godz. 19 zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia. Tego dnia po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w ubiegłym tygodniu w nocy z piątku na sobotę, a szczególnie tym, którzy zapisali się i przyszli na godzinny dyżur adoracyjny. Zachęcamy do wpisywania się na adorację na pierwszy piątek grudnia – lista wyłożona jest za ławkami; natomiast osoby, które chciałyby się zapisać na stałe dyżury adoracyjne zapraszamy do zakrystii.
 9. W tym tygodniu Kościół obchodzi: w środę święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, w sobotę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Kielaka. Wieczny odpoczynek….
 12. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.