XXXI Niedziela Zwykła

paź 29, 2022 | Ogłoszenia

 1.  W kancelarii i zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne, listopadową Mszę gregoriańską i na wypominki jednorazowe (odczytywane przed procesją na cmentarzu 1 i 2 listopada). Bardzo prosimy o przynoszenie wypisanych imion i nazwisk na karteczkach co usprawni przyjmowanie wypominków. Osoby zainteresowane mogą pobrać specjalnie przygotowane kartki, który wyłożone są na stoliku za ławkami. Na wypominki będziemy również przyjmować na cmentarzu parafialnym przy głównej bramie w dniu dzisiejszym i poniedziałek od 10 do 15 oraz w Dzień Wszystkich Świętych (wtorek) od 9 do 12.
 2. Dziś przed kościołem młodzież Oazowa naszej parafii rozprowadza znicze z logo Caritasu. Dochód ze sprzedaży, pozwoli na utworzenie funduszu, dzięki któremu młodzież będzie mogła wyjechać w przyszłym roku na rekolekcje oazowe. Zachęcamy do wsparcia poprzez kupno choć jednego symbolicznego znicza, cena za sztukę to 15 zł.
 3. Jutro zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Nagrody dla dzieci, które były na każdym nabożeństwie różańcowym, zostaną wręczone w przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11. Bardzo prosimy aby dzieci, które były wszystkie razy na nabożeństwie różańcowym zgłaszały się do swoich katechetów z planszami.
 4. Już jutro zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na uroczyste obchody Wigilii Wszystkich Świętych, które rozpoczniemy od Mszy Świętej w naszym kościele o godz. 18. Następnie w Szkole Podstawowej nr 3 odbędzie się „Bal Wszystkich Świętych”, który potrwa do ok. godz. 21. Zadaniem każdego dziecka będzie przebrać się za wybranego świętego oraz krótko o nim opowiedzieć. W programie przewidziane są różne atrakcje, gry, zabawy, fontanna czekoladowa, konkursy z nagrodami (za najlepszy strój oraz za pocztówkę do Świętego). Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 5. We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godz. 7, 8, 9:30 i 18, natomiast na cmentarzu o godz. 12. Po Mszy św. procesja z modlitwą za zmarłych. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W środę obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte w kościele o godz. 7, 17 i 18, natomiast na cmentarzu o godz. 10, a po niej procesja wypominkowa. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. Listopadowa Msza gregoriańska z odczytywaniem wypominków będzie odprawiana według następującego planu: we wtorek (1 XI) o godz. 12 na cmentarzu, w środę (2 XI) o godz. 10 na cmentarzu, w czwartek (3 XI) o godz. 7, w piątek (4 XI) i sobotę (5 XI) o godz. 17:30, a od niedzieli (6 XI) do końca miesiąca o godz. 7.
 8. Msze za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą odprawiane w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8, natomiast tak jak dotychczas będą odczytywane w dwóch częściach, z tym, że odczytywanie będziemy rozpoczynać jeszcze przed Mszą, ok. godz. 7:45.
 9. Przypominamy, że w dniach od 1-8 listopada można ofiarować raz dziennie odpust zupełny za jednego zmarłego. Warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza lub kościoła oraz wypełnienie zwykłych warunków, tj. przystąpienie do komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówienie modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez papieża.
 10. W pierwszy czwartek w sposób szczególny dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30. Na godz. 18 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w intencji powołań kapłańskich, podczas której Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami. Natomiast o godz. 19 do naszego kina „Kurtyna” zapraszamy na drugi film z cyklu „Kino z Duszą”. Tym razem obejrzymy polski dokument fabularyzowany pt. „Czyściec”. Po zakończeniu seansu, film omówi o. Marek Kotyński. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce „Kino”.
 11. W najbliższy czwartek w kościele spotkanie w sprawie wyboru stroju dla dzieci pierwszokomunijnych. O godz. 19.00 dla rodziców klas II z S.P nr. 3 a o 19.30 dla rodziców z S.P. nr. 4.
 12. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od godz. 6:40 oraz popołudniu od 17:00 do 19:30. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty zwłaszcza dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii Świętej. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po porannej i wieczornej Mszy św. Chorych, którzy pragnęliby przyjąć księdza w swoim domu, aby przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą lub sakrament namaszczenia chorych, prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
 13. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od wieczornej Mszy św. w piątek przez całą noc aż do porannej Mszy św. w sobotę. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się dyżuru adoracyjnego w wybranych godzinach. Na modlitwę w ciszy zapraszamy wszystkich chętnych, także niezapisanych.
 14. W sobotę (5.11) Msza św. w intencji wspólnot różańcowych o godz. 7, a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Taca zbierana podczas tej Mszy będzie przeznaczona na zakup figury św. Michała Archanioła.
 15. Spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do bierzmowania w sobotę o godz. 9 w kinie „Kurtyna”.
 16. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11 katecheza dla dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na nieszpory o godz. 17:30.
 17. Planujemy organizację tygodniowej pielgrzymki lotniczej do Fatimy i Lizbony we wrześniu 2023 r. Zapisy do końca października, więcej informacji można uzyskać w zakrystii u ks. Samuela.
 18. W tym tygodniu Kościół obchodzi: w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 20. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierę Kruszewską oraz Grzegorza Szulima. Wieczny odpoczynek….
 21. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.