XXX Niedziela Zwykła

paź 22, 2022 | Ogłoszenia

  1. Z racji Światowego Dnia Misyjnego, po Mszach św. przed Kościołem zbieranę będą ofiary do puszek na potrzeby misji. 
  2. W kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, listopadową Mszę gregoriańską i na wypominki jednorazowe. Bardzo prosimy o przynoszenie wypisanych imion i nazwisk na karteczkach co usprawni przyjmowanie wypominek. Osoby zainteresowane mogą pobrać specjalnie przygotowane kartki, który wyłożone są na stoliku za ławkami. Na wypominki będziemy również przyjmować na cmentarzy parafialnym, przy głównej bramie, w niedzielę i poniedziałek od 10 do 15 oraz w Dzień Wszystkich Świętych (wtorek) od 9 do 12.
  3. W najbliższą sobotę po Mszy o godz. 7 zapraszamy na nabożeństwo misyjne.
  4. Za tydzień przed kościołem, młodzież Oazowa naszej parafii będzie sprzedawała znicze z logo Caritasu. Dochód ze sprzedaży, pozwoli na utworzenie funduszu, dzięki któremu młodzież będzie mogła wyjechać w przyszłym roku na rekolekcje oazowe. Zachęcamy do wsparcia poprzez kupno choć jednego symbolicznego znicza, cena za sztukę to 15 zł.
  5. W poniedziałek 31 października zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na uroczyste obchody Wigilii Wszystkich Świętych. Po Mszy o godz. 18 w Szkole Podstawowej nr 3 odbędzie się „Bal Wszystkich Świętych” – każde dziecko będzie miało za zadanie przebrać się za wybranego świętego oraz krótko o nim opowiedzieć. Zabawa z wodzirejem i animatorami będzie trwała do godz. 21. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
  6. Planujemy organizację tygodniowej pielgrzymki lotniczej do Fatimy i Lizbony we wrześniu 2023 r. (prawdopodobnie w dniach od 11-17 września). Ze względu na zmieniające się warunki, koszt trudno w tej chwili dokładnie oszacować, ale będzie wynosił zapewne pomiędzy 4,5-5 tys. zł., w zależności od m.in. liczby chętnych. Zapisy do końca października, więcej informacji można uzyskać w zakrystii u ks. Samuela. Warunkiem potwierdzenia rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości tysiąca złotych do końca miesiąca.
  7. W tym tygodniu Kościół obchodzi: w piątek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
  9. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.