XXIX Niedziela Zwykła

paź 15, 2022 | Ogłoszenia

 1. Z racji Dnia Papieskiego zbierane są dziś ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z biednych rodzin.
 2. W środę (19 października) o godz. 19.00 katecheza dla rodziców dzieci komunijnych.
 3. Katecheza dla dzieci klas III z Sz. P. nr. 4, odbędzie się w niedzielę 23 października po Mszy św. o godz. 11.00.
 4. Zachęcamy do wpisywania się na adorację na pierwszy piątek listopada – lista wyłożona jest za ławkami; natomiast osoby, które chciałyby się zapisać na stałe dyżury adoracyjne zapraszamy do zakrystii.
 5. W kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, listopadową Mszę gregoriańską i na wypominki jednorazowe. Bardzo prosimy o przynoszenie wypisanych imion i nazwisk zmarłych na karteczkach, co usprawni przyjmowanie wypominek. Osoby zainteresowane mogą pobrać specjalnie przygotowane kartki, które wyłożone są na stoliku za ławkami.
 6. W poniedziałek 31 października zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na uroczyste obchody Wigilii Wszystkich Świętych. Po Mszy o godz. 18 w Szkole Podstawowej nr 3 odbędzie się „Bal Wszystkich Świętych” – każde dziecko będzie miało za zadanie przebrać się za wybranego świętego oraz krótko o nim opowiedzieć. Zabawa z wodzirejem i animatorami będzie trwała do godz. 21. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 7. Planujemy organizację tygodniowej pielgrzymki lotniczej do Fatimy i Lizbony we wrześniu 2023 r. (prawdopodobnie w dniach od 11-17 września). Ze względu na zmieniające się warunki, koszt trudno w tej chwili dokładnie oszacować, ale będzie wynosił zapewne pomiędzy 4,5-5 tys. zł., w zależności od m.in. liczby chętnych. Zapisy do końca października, więcej informacji można uzyskać w zakrystii u ks. Samuela. Warunkiem potwierdzenia rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości tysiąca złotych do końca miesiąca.
 8. W tym tygodniu Kościół obchodzi: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 10. Zapowiedzi: Adam Matras, kawaler oraz Marta Zbroch, panna, oboje z par. tut, zap. 2.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Bogusławę Złotkowską. Wieczny odpoczynek…
 12. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.