XXVIII Niedziela Zwykła

paź 9, 2022 | Ogłoszenia

 1. W dniu dzisiejszym po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
 2. Zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia, dziś o godz. 19.00.
 3. Wczoraj w konkatedrze na Kamionku bp Jacek Grzybowski udzielił błogosławieństwa do pełnienia funkcji ceremoniarza dwóm naszym lektorom, natomiast trzech ministrantów przyjęło promocję lektorską. Jest to wielka radość dla naszej parafii, serdecznie gratulujemy nowo wypromowanym i polecamy ich modlitwie parafian, by gorliwie i sumiennie pełnili powierzone im zadania w naszej wspólnocie.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30.
 5. W czwartek 13 października podczas Mszy Świętej o godz. 18, biskup Romuald Kamiński dokona uroczystej koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy Świętej wyruszymy z procesją, podczas której będziemy odmawiać różaniec. Trasa procesji będzie przebiegała ulicami: ks. Skorupki, Armii Krajowej, Konarskiego, Kopernika, Głowackiego, Armii Krajowej i ks. Skorupki do kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec na procesję. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17:30, tylko w czasie procesji.
 6. Z racji nabożeństw różańcowych w październiku nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w czwartki od 16:30, zapraszamy natomiast na adorację w piątki od godz. 18.30 do 21.00. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w ubiegłym tygodniu w nocy z piątku na sobotę, a szczególnie tym, którzy zapisali się i przyszli na godzinny dyżur adoracyjny. Zachęcamy do wpisywania się na adorację na pierwszy piątek listopada – lista wyłożona jest za ławkami; natomiast osoby, które chciałyby się zapisać na stałe dyżury adoracyjne zapraszamy do zakrystii.
 7. W najbliższą sobotę młodsza grupa kandydatów do bierzmowania uda się do Loretto na dwudniowy wyjazd formacyjny. Polecamy naszą młodzież modlitwie wszystkich parafian, a rodziców zachęcamy do adoracji w ich intencji w piątek wieczorem.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXII dzień papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. W związku z tym zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – na dofinansowanie uczącej się młodzieży z niezamożnych rodzin. Za tydzień po Mszy o godz. 11 zapraszamy do kościoła na przedstawienie w wykonaniu naszych bielanek pt. „Rozważania różańcowe”.
 9. W środę 19 października o godz. 19.00, odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci komunijnych. Natomiast katecheza dla dzieci klas III z Sz. P. nr. 4, odbędzie się w niedzielę 23 października po Mszy św. o godz. 11.00.
 10. W poniedziałek 31 października zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na uroczyste obchody Wigilii Wszystkich Świętych. Po Mszy o godz. 18 w Szkole Podstawowej nr 3 odbędzie się „Bal Wszystkich Świętych” – każde dziecko będzie miało za zadanie przebrać się za wybranego świętego oraz krótko o nim opowiedzieć. Zabawa z wodzirejem i animatorami będzie trwała do godz. 21. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 11. Planujemy organizację tygodniowej pielgrzymki lotniczej do Fatimy i Lizbony we wrześniu 2023 r. (prawdopodobnie w dniach od 11-17 września). Ze względu na zmieniające się warunki, koszt trudno w tej chwili dokładnie oszacować, ale będzie wynosił zapewne pomiędzy 4,5-5 tys. zł., w zależności od m.in. liczby chętnych. Zapisy do końca października, więcej informacji można uzyskać w zakrystii u ks. Samuela. Warunkiem potwierdzenia rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości tysiąca złotych do końca miesiąca.
 12. W tym tygodniu Kościół obchodzi: w czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 14. Zapowiedzi: Adam Matras, kawaler oraz Marta Zbroch, panna, oboje z par. tut, zap. 1.
 15. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Zdzisława Moldę, Zdzisława Rogalę oraz Eleonorę Soroczko. Wieczny odpoczynek…
 16. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.