XXVII Niedziela Zwykła

paź 1, 2022 | Ogłoszenia

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w naszych michalickich rekolekcjach. Jutro w święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała będzie można przyjąć szkaplerz św. Michała Arch. Msze św. z nauką o godz. 7.00, 17.00 oraz 18.00, nabożeństwo różańcowe jutro po Mszy św. o 18.00. O. Roman dziś i jutro będzie zbierał ofiary do puszek na budowę kościoła.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30, dziś wyjątkowo o 17:15, a po różańcu procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie asystę liturgiczną, ministrantów, bielanki, panów z Totus Tuus, niosących chorągwie, baldachim, a także panie niosące światło i różaniec. Natomiast dziś o godz. 19 obowiązkowe spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania.
 3. Jutro (w poniedziałek) o godz. 19:30 w salce Oazy (pod kinem) odbędzie się spotkanie przedstawicieli wszystkich grup korzystających z tej salki.
 4. Z racji nabożeństw różańcowych w październiku nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w czwartki od 16:30, zapraszamy natomiast na adorację w piątki od 18.30 do 21.00. W tym tygodniu z racji pierwszego piątku miesiąca adoracja będzie trwała od wieczornej Mszy św. przez całą noc aż do porannej Mszy św. w sobotę. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się dyżuru adoracyjnego w wybranych godzinach. Na modlitwę w ciszy zapraszamy wszystkich chętnych, także niezapisanych.
 5. W najbliższy czwartek rozpoczynamy w naszym parafialnym kinie „Kurtyna” cykl filmowy pt. „Kino z duszą”. O godz. 19 rozpocznie się projekcja znanej i cenionej włoskiej komedii pt. „Jak Bóg da”, a po niej o. dr Marek Kotyński odniesienie się do treści i formy filmu w konferencji oraz odpowie na pytania publiczności. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Kino”.

Przed seansem zapraszamy do kościoła na godz. 18 na uroczystą Mszę Świętą z racji pierwszego czwartku miesiąca w intencji powołań kapłańskich, której przewodniczyć będzie oraz homilię wygłosi o. Marek. Komunia święta będzie udzielana podczas tej Mszy pod dwiema postaciami.

 1. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od godz. 6:40 oraz popołudniu od 16:30 do 19:30. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty zwłaszcza dzieci przygotowujące się do rocznicy I Komunii Świętej. Przypominamy, że warunkiem wypełnienia praktyki pierwszopiątkowej jest nie tylko spowiedź, ale również uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii Św. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po porannej i wieczornej Mszy św. Chorych, którzy pragnęliby przyjąć księdza w swoim domu, aby przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Świętą lub sakrament namaszczenia chorych, prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii.
 2. W piątek, w dzień wspomnienia MB Różańcowej dzieci pierwszokomunijne otrzymają różańce. Msza św. z poświęceniem różańcy o godz. 17.00. Bardzo proszę dzieci o obecność.
 3. W najbliższą sobotę w konkatedrze, podczas Mszy o godz. 10, dwóch lektorów z naszej parafii przyjmie błogosławieństwo biskupa do pełnienia funkcji ceremoniarza, natomiast trzech naszych ministrantów przyjmie funkcję lektora. Kandydatów polecamy modlitwie wszystkich parafian, by gorliwie i sumiennie pełnili powierzone im zadania.
 4. W sobotę 8 października o godz. 19 spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do bierzmowania, na którym zostaną przedstawione informacje dotyczące obowiązkowego wyjazdu formacyjnego do Loretto, który odbędzie się 15-16 października. Na to spotkanie zapraszamy również zainteresowanych rodziców.
 5. W niedzielę za tydzień podczas udzielania Komunii św. oraz wychodzenia z kościoła odbędzie się doroczne liczenie wiernych. W tym dniu będziemy również gościć o. Wiesława Zielonkę, który będzie głosił słowo Boże oraz rozprowadzał kalendarze. Natomiast na godz. 19.00 zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia. Tego dnia będą również zbierane ofiary do puszek na utrzymanie Domu św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
 6. Zmianie uległ termin katechezy dla dzieci komunijnych klas 3 z Sz. P. nr. 3, który zaplanowany był na niedzielę 16 października. Katecheza odbędzie się w niedzielę 9 października. Dzieci które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniu za tydzień mogą dołączyć do spotkania drugiej grupy, które odbędzie się 23 października.
 7. W czwartek 13 października podczas Mszy Świętej o godz. 18, biskup Romuald Kamiński dokona uroczystej koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy Świętej wyruszymy z procesją, podczas której będziemy odmawiać różaniec. Trasa procesji będzie przebiegała ulicami: ks. Skorupki, Armii Krajowej, Konarskiego, Kopernika, Głowackiego, Armii Krajowej i ks. Skorupki do kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec na procesję. Do tego wydarzenia będziemy się przygotowywać przez 9-dniową nowennę odmawianą w trakcie nabożeństw różańcowych, począwszy od wtorku 4 października.
 8. Planujemy organizację tygodniowej pielgrzymki lotniczej do Fatimy i Lizbony we wrześniu 2023 r. (prawdopodobnie w dniach od 11-17 września). Ze względu na zmieniające się warunki, koszt trudno w tej chwili dokładnie oszacować, ale będzie wynosił zapewne pomiędzy 4,5-5 tys. zł., w zależności od m.in. liczby chętnych. Zapisy i więcej informacji w zakrystii.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 10. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.