XXVI Niedziela Zwykła

wrz 24, 2022 | Ogłoszenia

 1. Zachęcamy adoracji Najświętszego Sakramentu, we czwartki od 16.30 do 17.30 oraz w piątki do 18.30 do 21.00. Natomiast w każdy pierwszy piątek miesiąca będzie możliwość adoracji całonocnej.
 2. Dziś przed kościołem po Mszach św. można nabyć misyjny kalendarz ścienny na 2023 r. Cena kalendarza 8 zł. Zebrane pieniążki będą przekazane na wsparcie dla misjonarek świecki pracujących w Amazonii Peruwiańskiej. Kalendarz posiada zaznaczone wszystkie uroczystości i święta i jest bogato ilustrowany.
 3. Od października rozpoczynamy w naszej parafii konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie planują chrzcić swoje dzieci. Uczestnictwo w spotkaniu jest obowiązkowe i stanowi warunek do udzielenia chrztu, nawet w przypadku, gdy chrzest będzie odbywał się w innej parafii. Wymagana jest obecność na jednej konferencji, po której uczestnicy otrzymają zaświadczenia. Chrzestni nie będący naszymi parafianami mogą konferencję przedchrzcielną odbyć w swojej parafii. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z terminami konferencji na stronie internetowej naszej parafii w zakładce Duszpasterstwo – Chrzest. Pierwsza konferencja odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 października o godz. 19 w kościele.
 4. W środę (28.09) o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych
 5. W sobotę (1.10) Msza św. w intencji wspólnot różańcowych o godz. 7, a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Taca zbierana podczas tej Mszy będzie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu rekolekcyjnego młodszej grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, do Loretto.
 6. W sobotę 1 października o godz. 9 w naszej parafii rozpocznie się roczny kurs biblijny oraz lektorski dla dorosłych. Zachęcamy do udziału zarówno kobiety jak i mężczyzn w celu pogłębienia wiedzy o Piśmie Świętym, natomiast mężczyzn także do przygotowania liturgicznego do pełnienia funkcji lektora. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu. Więcej informacji na naszej stronie parafii w zakładce „duszpasterstwo”.
 7. Od soboty zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o 17:30. Z tej racji zmianie ulegnie godzina popołudniowej Mszy świętej (o 17:00 i 18:00).
 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną nie dwudniowe rekolekcje michalickie, które poprowadzi ks. Roman Tupaj ze zgromadzenia Księży Michalitów. W niedzielę przybliży nam historię i znaczenie kultu Św. Michała Archanioła z Gargano. Natomiast w poniedziałek, w dzień święta Świętych Archaniołów będzie można przyjąć szkaplerz michalicki.
 9. Za tydzień w niedzielę nabożeństwo różańcowe rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17:15, następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy Służbę Liturgiczną do udziału w procesji. Natomiast o godz. 19 obowiązkowe spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania.
 10. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
 11. Dziękujemy Pani Mieczysławie Laskowskiej-Wojcieszek za przekazanie na rzecz naszej parafii ozdobnej ramy pod obraz.
 12. Już od października w pierwsze czwartki miesiąca zapraszamy do naszego kina „Kurtyna” na cykl filmowy pt. „Kino z duszą”. Projekcja będzie rozpoczynać się o godz. 19, a po niej o. dr Marek Kotyński skomentuje film i odpowie na pytania. Na pierwszy film z tego cyklu zapraszamy już w czwartek 6 października. Obejrzymy razem znaną i cenioną włoską komedię zatytułowaną „Jak Bóg da”. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Więcej informacji można znaleźć na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Kino”.
 13. W tym tygodniu Kościół obchodzi: we wtorek wspomnienie świętego Wincentego a’Paulo, prezbitera, w środę wspomnienie św. Wacława, męczennika, w czwartek święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze, w piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Teresy o Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 15. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janusza Leszko. Wieczny odpoczynek…
 16. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.