XXV Niedziela Zwykła

wrz 17, 2022 | Ogłoszenia

  1. Zachęcamy adoracji Najświętszego Sakramentu, we czwartki od 16.30 do 17.30 oraz w piątki od 18.30 do 21.00. Natomiast w każdy pierwszy piątek miesiąca będzie możliwość adoracji całonocnej.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych klas III z Szkoły Podstawowej nr 4.
  3. Za tydzień przed kościołem po Mszach św. będzie można nabyć misyjny kalendarz ścienny na 2023 r. Cena kalendarza 8 zł. Zebrane pieniążki będą przekazane na wsparcie dla misjonarek świeckich pracujących w Amazonii Peruwiańskiej. Kalendarz posiada zaznaczone wszystkie uroczystości i święta i jest bogato ilustrowany.
  4. Od października rozpoczynamy w naszej parafii konferencje przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie planują chrzcić swoje dzieci. Uczestnictwo w spotkaniu jest obowiązkowe i stanowi warunek do udzielenia chrztu, nawet w przypadku, gdy chrzest będzie odbywał się w innej parafii. Wymagana jest obecność na jednej konferencji, po której uczestnicy otrzymają zaświadczenia. Chrzestni nie będący naszymi parafianami mogą konferencję przedchrzcielną odbyć w swojej parafii. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z terminami konferencji na stronie internetowej naszej parafii w zakładce Duszpasterstwo – Chrzest.
  5. Informujemy, że w sobotę 1 października o godz. 9 w naszej parafii rozpocznie się roczny kurs biblijny oraz lektorski dla dorosłych. Zachęcamy do udziału zarówno kobiety jak i mężczyzn w celu pogłębienia wiedzy o Piśmie Świętym, natomiast mężczyzn także do przygotowania liturgicznego do pełnienia posługi lektora. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu.
  6. W imieniu komendy policji w Sulejówku ostrzegamy przed osobami, które próbują wyłudzić pieniądze tzw. metodą na policjanta i na wnuczka. W ostatnim czasie zgłaszane są w naszym mieście liczne przestępstwa tego typu. Apelujemy o ostrożność.
  7. Zwracamy się z prośbą o pomoc dla biednej rodziny z naszej parafii. Może ktoś ma do oddania działającą pralkę, lodówkę, potrzebna jest również żywność. Szczegółowe informacje po Mszach św. w zakrystii u Ks. Proboszcza.
  8. W tym tygodniu Kościół obchodzi: we wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w środę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
  10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jacka Cieślaka, Hannę Piłkowską, Mieczysława Kwiatkowskiego. Wieczny odpoczynek…

Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.