Wniebowstąpienie Pańskie

maj 12, 2024 | Ogłoszenia

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone dziś na tace, które są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.
 2. Dziś po Mszy o godz. 11, do naszego kina zapraszamy dzieci na bezpłatny pokaz kolejnego odcinka animowanego serialu biblijnego pt. „Księga Ksiąg”. Warunkiem wejścia na film jest okazanie „owieczki” z dzisiejszej niedzieli.
 3. Dziś po Mszy o godz. 18 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Poszukujemy jeszcze kilku chętnych mężczyzn do zawiązania męskiej róży różańcowej pw. św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski. Głównym zadaniem członków tej wspólnoty modlitewnej jest odmawianie codziennie jednej dziesiątki różańca. Zgłosić się lub uzyskać więcej informacji można u ks. Samuela.
 5. Jutro obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy Świętej o godz. 18 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, którego trasa będzie przebiegać z kościoła ulicami: ks. Skorupki, Armii Krajowej, ks. Konarskiego, Kopernika, Głowackiego, Armii Krajowej i ks. Skorupki do kościoła. Na zakończenie nabożeństwa odmówimy litanię loretańską oraz nowennę do Ducha Świętego. W związku z tym jutro nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17:30, Msze święte będą sprawowane o godz. 7, 17:30 i 18.
 6. Na terenie naszej diecezji trwa peregrynacja relikwii rodziny Ulmów. Nasza parafia wraz z innymi parafiami naszego dekanatu, będzie prowadziła nocne czuwanie przy relikwiach bł. Rodziny z 13 na 14 maja w godzinach od 22.00 do 1.30, w parafii MB Królowej Polski w Otwocku przy ulicy Czerskiej 22. Zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
 7. W czwartek obchodzimy uroczystość św. Andrzeja, męczennika i patrona Polski. Msze Święte o godz. 7, 16:30 i 18.
 8. Z uwagi na próby do uroczystości pierwszokomunijnych, a także uroczystość Bożego Ciała, w maju kancelaria parafialna w czwartki będzie nieczynna.
 9. W sobotę po porannej Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
 10. W sobotę na godz. 18 serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą wigilijną Zesłania Ducha Świętego. A po Mszy Świętej na czuwanie i modlitewny wieczór uwielbienia.
 11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Tego dnia (zwłaszcza podczas Mszy o godz. 12:30) będziemy żegnać ks. Patryka Jaszkowskiego, który wspierał nas duszpastersko w tym roku. Ks. Patryk będzie głosił słowo Boże na każdej Mszy Świętej. Naszą troskę i życzliwość oraz wdzięczność za jego posługę możemy wyrazić m.in. składając ofiary do puszki, które ks. Patryk będzie zbierał po każdej Mszy Świętej na misje w Ekwadorze, na które wyruszy w przyszłym miesiącu. Wyjątkowo w tym miesiącu w trzecią niedzielę nie będzie kazania katechizmowego na Mszy o godz. 12:30.
 12. W ramach cyklu Rozmowy Wiary-Godne, we wtorek 21 maja 2024 r. o godz. 19 zapraszamy do naszego kina Kurtyna na spotkanie z p. red. Grzegorzem Górnym oraz p. Januszem Rosikoniem. Panowie są autorami kilku książek na temat relikwii chrystusowych i zjawisk nadprzyrodzonych odnoszących się do naszej wiary. Tytuł tego spotkania brzmi: „Chrześcijańskie fundamenty wiary w świetle badań naukowych. Czy dzisiejsi chrześcijanie zapominają o swoich fundamentach?”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, należy odebrać darmową wejściówkę w kasie kina, aby mieć zapewnione miejsce siedzące.
 13. Wraz z Fundacją Życie i Rodzina zapraszamy na specjalny pokazu filmu dokumentalnego pt. „Miało nie żyć”. Świadkowie relacjonują, jak wygląda aborcja w polskich szpitalach – jakie są procedury, jak mordowane są dzieci i co dzieje się z tymi, które przeżyją aborcję. Pokaz odbędzie się w poniedziałek 27 maja o godz. 19:30 w naszym kinie. Wstęp jest bezpłatny, ale należy odebrać darmową wejściówkę w kasie kina.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy
 15. Zapowiedzi:

– Pedro Jesus Rodrigues Mesa, kawaler oraz Aleksandra Podlasek, panna, oboje z par. tut, zap. 2.

– Hubert Kondratowicz, kawaler oraz Karolina Wilińska, panna, oboje z par. tut. zap. 1.

– Michał Surowiec, kawaler oraz Elżbieta Budek, panna, oboje z par. tut. zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Dariusza Wieczorka, Józefa Grabowskiego, Stanisława Sadocha. Wieczny odpoczynek…

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.