VI Niedziela Wielkanocna

maj 4, 2024 | Ogłoszenia

 1. Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca będzie ono połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy szczególnie asystę liturgiczną, bielanki, kościelną służbę porządkową Totus Tuus, panów niosących chorągwie, panie niosące światło i różaniec.
 2. Jutro o godz. 16.30 w salce pod kinem odbędzie się spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci. Celem inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji. Podczas spotkania omawiane są objawienia Maryi w Fatimie oraz prowadzone zabawy integracyjne. Dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Eli. Numer telefonu jest podany w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 3. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W środę uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
 5. Spotkanie organizacyjne ws. uroczystości Bożego Ciała odbędzie się w czwartek 9 maja o godz. 20:00 w salce ministranckiej pod kinem.
 6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odprawiać na zakończenie nabożeństw majowych.
 7. Przez najbliższe trzy soboty w naszej parafii będą odbywały się uroczystości pierwszokomunijne. W sumie mamy w tym roku 6 grup z dwóch szkół podstawowych. W swoich modlitwach polecajmy Bogu te dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca.
 1. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11, do naszego kina zapraszamy dzieci na bezpłatny pokaz kolejnego odcinka animowanego serialu biblijnego pt. „Księga Ksiąg”. Warunkiem wejścia na film jest okazanie „owieczki” z przyszłej niedzieli.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 3. Poszukujemy jeszcze kilku chętnych mężczyzn do zawiązania męskiej róży różańcowej pw. św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski. Głównym zadaniem członków tej wspólnoty modlitewnej jest odmawianie codziennie jednej dziesiątki różańca. Zgłosić się lub uzyskać więcej informacji można u ks. Samuela.
 4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej na podlasie, do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Sanktuarium neounickiego pw. św. Nikity Męczennika w Kostomłotach, oraz Sanktuarium błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie która odbędzie się 29 czerwca 2024. Koszt pielgrzymki 150 zł. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnika Gość Niedzielny
 6. Zapowiedzi:

– Pedro Jesus Rodrigues Mesa, kawaler oraz Aleksandra Podlasek, panna oboje z par. tut, zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Krzysztofa Calińskiego, Waldemara Jankowskiego. Wieczny odpoczynek…

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.