V Niedziela Wielkanocna

kwi 27, 2024 | Ogłoszenia

 

 1. Dziś po Mszy o godz. 11, do naszego kina zapraszamy dzieci na bezpłatny pokaz kolejnego odcinka animowanego serialu biblijnego pt. „Księga Ksiąg”. Warunkiem wejścia na film jest okazanie „owieczki” z dzisiejszej niedzieli.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych od środy codziennie o godz. 17:30. W związku z tym Msze święte po południu w dni powszednie odprawiane będą o godz. 17 i 18.
 3. W poniedziałek o godzinie 18.30 próba pierwszokomunijna dla dzieci klasy III a z SP nr. 3, natomiast we wtorek o godz. 18.30 próba dla dzieci klasy III b także ze SP nr. 3. Terminarz prób dla pozostałych klas dzieci komunijnych zostanie zamieszczony 1 maja na stronie internetowej naszej parafii.
 4. W dniach od 1-3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. Z racji pierwszego czwartku miesiąca Msza św. o godz. 18 będzie sprawowana w intencji powołań kapłańskich i zakonnych zwłaszcza z naszej parafii, Komunia św. udzielana będzie pod dwiema postaciami. Osoby, które nabyły bilety, zapraszamy na godz. 19 do naszego kina na kolejny film z cyklu „Kino z duszą” pt. „Powołany 2”.
 6. W piątek obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz święto Konstytucji 3 maja. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy Świętej. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
 7. W sobotę Msza św. o godz. 7 sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Taca podczas tej Mszy zostanie przeznaczona na remont drzwi w prezbiterium do zakrystii i kaplicy Serca Pana Jezusa.
 8. W sobotę od godz. 9 rozpocznie się comiesięczna wizyta u chorych. Chęć przyjęcia w domu sakramentów Komunii, spowiedzi i namaszczenia prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 9. W sobotę o godz. 19 w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko.
 10. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo majowe o godz. 17:30 będzie połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy szczególnie asystę liturgiczną, bielanki, kościelną służbę porządkową Totus Tuus, panów niosących chorągwie, panie niosące światło i różaniec.
 11. W pierwsze niedziele miesiąca podczas Mszy o godz. 12:30 modlimy się szczególnie za małżeństwa sakramentalne, które w danym miesiącu przeżywają swoje rocznice ślubu. Jest to również okazja do wspólnego publicznego odnowienia przysięgi małżeńskiej. Serdecznie zachęcamy małżonków do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii. Msza za pary, które pobrały się w maju zostanie odprawiona za tydzień o 12:30.
 12. Spotkanie organizacyjne ws. uroczystości Bożego Ciała odbędzie się w czwartek 9 maja o godz. 20:00 w salce ministranckiej pod kinem.
 13. Poszukujemy jeszcze kilku chętnych mężczyzn do zawiązania męskiej róży różańcowej pw. św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski. Głównym zadaniem członków tej wspólnoty modlitewnej jest odmawianie codziennie jednej dziesiątki różańca. Zgłosić się lub uzyskać więcej informacji można u ks. Samuela.
 14. Ks. Piotr Nowicki, wraz z parafią w Halinowie, zaprasza do udziału w pielgrzymce do Turcji – szlakiem św. Pawła i św. Jana oraz Kościołów Apokalipsy w terminie od 16 do 24 sierpnia br.. Szczegółowy program i wszelkie informacje co do kosztów dostępny jest w zakrystii.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników Idziemy i Gościa Niedzielnego
 16. Zapowiedzi:

– Krystian Damian Gwóźdź, kawaler z par. tut. oraz Klaudia Saniewska, panna z par. Ducha Św. w Zambrowie, zap. 2.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Ewę Kowalską i Halinę Rokicką-Samul
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.