IV Niedziela Wielkanocna

kwi 21, 2024 | Ogłoszenia

1. Dziś w naszej parafii gościmy siostrę Ludwikę, pallotynkę, która da świadectwo o swojej pracy misyjnej w Kamerunie. Po Mszach św., będzie zbierała ofiary do puszki na rzecz budowy szkoły w Kamerunie. Ten szczytny cel można również wesprzeć nabywając pamiątki na mini-kiermaszu.
  2. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7, 17 i 18
  3. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu jutro od porannej Mszy Świętej do godz. 17:30.
  4. Osoby biorące udział w rekolekcjach 33-dniowych zapraszamy w czwartek na nabożeństwo przebłagalne o godz. 18:30, które potrwa do ok. godz. 20:30.
  5. W piątek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się specjalne nabożeństwo drogi krzyżowej w oparciu o objawienia bł. Anny Katarzyny Emmerich. To nabożeństwo jest szczególnie dedykowane dla uczestników rekolekcji 33-dniowych, ale każdy może wziąć w nim udział. Informujemy, że potrwa ono ok. 1,5 godziny. W związku z tym, w piątek nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 7 zapraszamy na nabożeństwo misyjne. Natomiast podczas Mszy o godz. 12 odbędzie się uroczyste złożenie przez uczestników rekolekcji 33-dniowych aktu ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi, które jest zwieńczeniem tych rekolekcji.
  7. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11, do naszego kina zapraszamy dzieci na bezpłatny pokaz kolejnego odcinka animowanego serialu biblijnego pt. „Księga Ksiąg”. Warunkiem wejścia na film jest okazanie „owieczki” z przyszłej niedzieli.
  8. Pragniemy podzielić się wielką radością z powstania w naszej diecezji wyjątkowego na skalę całego kraju I Warszawsko-Praskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej MUSICA SACRA. Cztery festiwalowe dni długiego weekendu majowego w całości poświęcone muzyce sięgającej nieba. Niezwykłe koncerty, światowej sławy Artyści – chóry, soliści, kantorzy, instrumentaliści, jazzmani oraz mistrzowie ceremonii. A wszystko to we wnętrzu przepełnionym sacrum – w murach naszej Warszawsko-Praskiej katedry.

Uroczysta Msza Święta inauguracyjna pod przewodnictwem Biskupa Romualda Kamińskiego będzie miała miejsce w środę 1 maja o godzinie 18:00. Szczególnie mocno zapraszamy do udziału służbę liturgiczną naszej parafii, osoby zaangażowane w muzyczną oprawę parafialnej liturgii oraz wszystkie osoby rozmiłowane w pięknie liturgii. Na kolejne, wyjątkowe koncerty 2, 3 i 4 maja, zapraszamy na godzinę 20:00. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny! Więcej informacji znajdą Państwo na stronie wydarzenia na Facebooku.

1. Zapowiedzi:

– Paweł Filip Grabowski, kawaler oraz Marta Magdalena Sosnowska, panna, oboje z par. tut., zap. 1.

– Krystian Damian Gwóźdź, kawaler z par. tut. oraz Klaudia Saniewska, panna z par. Ducha Św. w Zambrowie, zap. 1.

1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodników Idziemy i Gościa Niedzielnego

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.