XI Niedziela Zwykła

cze 15, 2024 | Ogłoszenia

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej zbierane są ofiary do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce.
 2. Dziś po Mszy o godz. 11, do naszego kina zapraszamy dzieci na bezpłatny (ostatni w tym roku szkolnym) pokaz kolejnego odcinka animowanego serialu biblijnego pt. „Księga Ksiąg”. Warunkiem wejścia na film jest okazanie „owieczki” z dzisiejszej niedzieli.
 3. Dziś w naszym kościele odbędzie się koncert piosenki chrześcijańskiej w wykonaniu Marcina Wargockiego. Początek koncertu o godz. 19. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 4. Dziś na parkingu przed Kościołem odbędzie się akcja poboru krwi w ambulansie, organizowana przez Polowy Klub HDK PCK „Orle Gniazdo” Sulejówek. Chętnych do oddania krwi zapraszamy w godzinach 09.00-13.30. Cały czas Klub zbiera plastikowe nakrętki, można je przynieść na akcję oddawania krwi w godzinach 09.00 – 13.00.
 5. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 serdecznie zaprasza dziś na festyn szkolny w godz. od 9-13. W programie występy uczniów i wiele atrakcji.
 6. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu jutro od porannej Mszy Świętej do godz. 17 oraz w piątek po wieczornej Mszy Świętej do godz. 21:30.
 7. W związku z przypadkami wandalizmu i nieobyczajnego zachowania, informujemy, że od jutra teren wokół domu parafialnego będzie zamykany na noc w godz. od 23 do 6:00 rano. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zrozumienie sytuacji, gdyż chodzi tutaj o bezpieczeństwo i próbę uniknięcia niszczenia mienia parafialnego.
 8. W ramach cyklu „Rozmowy Wiary-Godne” w najbliższy wtorek o godz. 19 zapraszamy do naszego kina Kurtyna na spotkanie z prof. Wojciechem Roszkowskim. Tytuł tego spotkania brzmi: „Fałszywe proroctwa! Kiedy Europa obudzi się z letargu?”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, należy odebrać darmową wejściówkę w kasie kina, aby mieć zapewnione miejsce siedzące.
 9. W środę podczas Mszy Świętej o godz. 18 biskup Romuald Kamiński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Kandydatów polecamy modlitwie wszystkich parafian. W związku z tą uroczystością w środę nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione wyjątkowo o godz. 16:30.
 10. W czwartek o godz. 18 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą na zakończenie roku szkolnego, katechetycznego i formacyjnego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej zwłaszcza wszystkich uczniów z rodzinami, nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty.
 11. Wszystkich parafian, a szczególnie duchowych niewolników Maryi zapraszamy w sobotę do kościoła na godz. 19 na „Wieczór z Maryją”, czyli spotkanie modlitewno-formacyjne pt. „Wewnętrzna siła modlitwy Maryi”.
 12. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy święcić pojazdy w związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa oraz wyjazdami wakacyjnymi. Święcenie będzie się odbywało przed bramą główną kościoła oraz na parkingu wewnętrznym.
 13. W następny poniedziałek (24 czerwca) na Mszy Świętej o godz. 18 będziemy gościć w naszej parafii kapłanów z rocznika święceń ks. Proboszcza. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 14. Poszukujemy osób do odpłatnej lub wolontaryjnej pomocy w sprzątaniu i pracach porządkowych w kościele w piątki. Zakres i częstotliwość zaangażowania jest do indywidualnego ustalenia. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.
 15. Na placu przed kościołem rozpoczęliśmy prace związane z budową pomnika bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 17. Zapowiedzi: Jan Edward Wietrzyk, kawaler z par. Wniebowzięcia N.M.P w Starych Babicach oraz Anna Maria Graniszewska, panna z par. tut., zap. 2.
 18. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Leśniewską. Wieczny odpoczynek…
 19. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.