XII Niedziela Zwykła

cze 22, 2024 | Ogłoszenia

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej święcimy pojazdy w związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa oraz wyjazdami wakacyjnymi. Święcenie będzie się odbywało przed bramą główną kościoła oraz na parkingu wewnętrznym.
 2. Dziś przypada 19 rocznica święceń biskupich naszego biskupa Romualda Kamińskiego, polecamy osobę naszego Pasterza modlitwie wszystkich parafian.
 3. Jutro obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7, 16:30 i 18 (prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę godziny Mszy popołudniowej). Na Mszy Świętej o godz. 18 będziemy gościć w naszej parafii kapłanów z rocznika święceń ks. Proboszcza. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób, które w najbliższą sobotę wyjeżdżają na pielgrzymkę do Kodnia, Kostomłotów i Pratulina. Bardzo prosimy aby te osoby, które zapisały się na pielgrzymkę, a jeszcze nie uiściły opłaty, dokonały tego do wtorku.
 5. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu jutro od porannej Mszy Świętej do godz. 16:30 oraz w piątek po wieczornej Mszy Świętej do godz. 21:30.
 6. Zachęcamy do obejrzenia dokumentalnego filmu o życiu zakonów klauzurowych pt. „Wolni. Podróż do wnętrza”. Film wyświetlany jest w naszym kinie codziennie do czwartku włącznie o godz. 19.
 7. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte sprawowane będą o godz. 7, 16:30 i 18 (tak jak w poniedziałek). Ofiary zbierane na tacę tego dnia będą przeznaczone na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Msza o godz. 18 sprawowana będzie z formularza uroczystości, a nie przyszłej niedzieli.
 8. Poszukujemy osób do wolontaryjnej lub odpłatnej pomocy w sprzątaniu i pracach porządkowych w kościele w piątki przed południem. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.
 9. W niedzielę za tydzień po każdej Mszy Świętej prowadzona będzie zbiórka do puszek na pomnik bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
 10. Informujemy, że od 1 lipca do końca wakacji kancelaria parafialna czynna będzie tylko w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 8:30-9:30.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 12. Zapowiedzi:

– Łukasz Lipka, kawaler z par. tut. oraz Sandra Joanna Łebkowska, panna z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie zap. 1.

– Paweł Adam Bergiel, kawaler z par. Św. Trójcy w Ząbkach oraz Katarzyna Helena Olejnik, panna z par. tut. zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Satel. Wieczny odpoczynek…
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.