XIII Niedziela Zwykła

cze 30, 2024 | Ogłoszenia

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej prowadzona jest zbiórka do puszek na budowę pomnika bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła, które swoim patronatem objął biskup Romuald Kamiński, nasz ordynariusz, a które możemy nazwać dziedzictwem naszego poprzedniego proboszcza śp. ks. kan. Antoniego Czajkowskiego.
 2. Dziś na godz. 17:30 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe.
 3. Od jutra z racji wakacji zmienia się porządek Mszy Świętych w dni powszednie – będą one odprawiane o godz. 7 i 18, nie będzie Mszy o 17:30.
 4. Informujemy, że od jutra do końca wakacji kancelaria parafialna czynna będzie tylko w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 8:30-9:30.
 5. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu jutro od porannej Mszy Świętej do godz. 18:00 oraz w piątek przez całą noc aż do porannej Mszy w sobotę. Prosimy o zapisywanie się na nocne dyżury adoracyjne – lista wyłożona jest na stoliku za ławkami.
 6. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od godz. 6:40 i po południu od 17:30.
 7. W sobotę Msza św. o godz. 7 sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Taca zbierana podczas tej Mszy zostanie przeznaczona na renowację naczyń liturgicznych.
 8. W sobotę o godz. 19 w domu parafialnym (wejście A, od strony kancelarii) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko. Prosimy o zwrócenie uwagi, że jest to jedyna konferencja w okresie wakacyjnym.
 9. W pierwsze niedziele miesiąca podczas Mszy o godz. 12:30 modlimy się szczególnie za małżeństwa sakramentalne, które w danym miesiącu przeżywają swoje rocznice ślubu. Jest to również okazja do wspólnego publicznego odnowienia przysięgi małżeńskiej. Serdecznie zachęcamy małżonków do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii. Msza za pary, które pobrały się w lipcu zostanie odprawiona za tydzień o 12:30.
 10. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na godz. 17:30 na nieszpory o Najświętszym Sakramencie z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy o obecność zwłaszcza asystę liturgiczną: ministrantów, bielanki, kościelną służbę porządkową Totus Tuus, panów niosących chorągwie, panie niosące różaniec i świece.
 11. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce lotniczej do Włoch śladami św. o. Pio w dniach od 24 września do 1 października br. Do utworzenia grupy parafialnej potrzebujemy jeszcze 5 osób. W programie przewidziane jest odwiedzenie m.in. San Giovanni Rotondo, Pietrelciny, Lanciano, Manoppello, Monte San Angelo. Szczegóły w zakrystii i na stronie parafialnej. Zapisy trwają do przyszłej niedzieli.
 12. Poszukujemy osób do wolontaryjnej lub odpłatnej pomocy w sprzątaniu i pracach porządkowych w kościele w piątki przed południem. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 14. Zapowiedzi:

– Łukasz Lipka, kawaler z par. tut. oraz Sandra Joanna Łebkowska, panna z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie zap. 2.

– Paweł Adam Bergiel, kawaler z par. Św. Trójcy w Ząbkach oraz Katarzyna Helena Olejnik, panna z par. tut. zap. 2.

– Grzegorz Sasin, kawaler z par. MB Nieustającej Pomocy w Duczkach i Izabela Monika Borucka, panna z par. tut. – zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Szostaka. Wieczny odpoczynek…
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.