XIV Niedziela Zwykła

lip 6, 2024 | Ogłoszenia

 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na godz. 17:30 na nieszpory o Najświętszym Sakramencie z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy o obecność zwłaszcza asystę liturgiczną: ministrantów, bielanki, kościelną służbę porządkową Totus Tuus, panów niosących chorągwie, panie niosące różaniec i świece.
 2. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się po Mszy wieczornej.
 3. We czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 4. Przypominamy, że w wakacje kancelaria parafialna czynna jest tylko w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 8:30-9:30.
 5. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu jutro od porannej Mszy Świętej do godz. 18:00 oraz w piątek po mszy wieczornej do godz. 21.30
 6. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce lotniczej do Włoch śladami św. o. Pio w dniach od 24 września do 1 października br. Do utworzenia grupy parafialnej potrzebujemy jeszcze 5 osób. W programie przewidziane jest odwiedzenie m.in. San Giovanni Rotondo, Pietrelciny, Lanciano, Manoppello, Monte San Angelo. Szczegóły w zakrystii i na stronie parafialnej. Dziś ostatni dzień zapisów
 7. Poszukujemy osób do wolontaryjnej lub odpłatnej pomocy w sprzątaniu i pracach porządkowych w kościele w piątki przed południem. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.
 8. Bractwo Pielgrzymów Rowerowych, parafian z Sulejówka, Sulejówka Miłosnej, Warszawy, Ciechanowa, zaprasza do udziału w dniach 7-11 sierpnia br. w pielgrzymce rowerowej do Sanktuarium Św. Antoniego w Radecznicy. Szczegółowe informacje, dane kontaktowe organizatorów oraz Regulamin Pielgrzymki, zamieszczone są stronie naszej Parafii, a formie plakatów na terenie miasta. Organizatorzy pielgrzymki zapraszają na spotkanie informacyjne w naszym kościele w niedzielę 14 lipca po Mszy św. o godz.18.
 9. Zapraszamy serdecznie do udziału w pielgrzymce na Litwę w dniach 19 – 24 sierpnia.

W panie pielgrzymki jest nawiedzenie Sanktuariów Matki Bożej Studzieniczańskiej oraz MB Ostrobramskiej , Cmentarz na Rossie,  Dom św. siostry Faustyny Kowalskiej, Kaplica Obrazu Miłosierdzia Bożego, Góra Trzech Krzyży i Stare miasto w Wilnie. Czeka nas również  Spacer nad Niemnem, odwiedzenie Ponar, Druskiennik,  Zamku w Trokach  a w drodze powrotnej nawiedzenie klasztoru pokamedulskiego na Wigrach. Koszt pielgrzymki 1500 zł., zawiera zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę duszpasterską oraz opiekę przewodników w miejscach zwiedzania. Będziemy mieszkać w pensjonacie prowadzonym przez polską rodzinę w Trokach. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są telefonicznie przez opiekuna parafialnego klubu pielgrzyma panią Katarzynę. Telefon kontaktowy dla osób zainteresowanych udziałem w pielgrzymce dostępny u ks. Proboszcza. Zaliczkę w wysokości 500 zł.  do końca lipca wpłacamy u ks. Proboszcza

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 2. Zapowiedzi:

– Grzegorz Sasin, kawaler z par. MB Nieustającej Pomocy w Duczkach i Izabela Monika Borucka, panna z par. tut. – zap. 2.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janusza Banasiaka. Wieczny odpoczynek…
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.