XII Niedziela Zwykła – Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Antoniego z Padwy, patrona kościoła

cze 18, 2022 | Ogłoszenia

 1. W dniu dzisiejszym z racji odpustu parafialnego ku czci św. Antoniego Padewskiego, patrona naszej świątyni, podczas sumy odpustowej o godz. 12.30 zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Antoniego z Padwy. Po zakończeniu sumy uroczysta procesja wokół kościoła. Prosimy asystę kościelną, ministrantów i bielanki o udział w procesji. Przypominamy, że wieczorem po nabożeństwie czerwcowym procesji nie będzie.
 2. Dziś zbierane są ofiary do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 3. W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po każdej Mszy św. poświęcenie wianków.
 4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe i odmówienie aktu wynagrodzenia „O Jezu najsłodszy, któremu za miłość…”. Za publiczny udział w odmówieniu tego aktu możemy uzyskać odpust zupełny, spełniając pozostałe warunki, czyli uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii Św. Po nabożeństwie procesja eucharystyczna. W tym dniu z racji uroczystości post nie obowiązuje.
 5. W piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież o uczestnictwa we Mszy św.
 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Wszystkich czcicieli Serca Maryi zapraszamy na nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00.
 7. Rozpoczyna się czas wakacyjnych wyjazdów, dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji kierowców i podróżujących, oraz dokonamy poświęcenia pojazdów.
 8. W poniedziałek od godz. 16.00 a we wtorek od godz. 19.00 w kancelarii parafialnej odbędą się indywidualne spotkania dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania, według porządku podanego na stronie facebookowej dla bierzmowanych.
 9. W tym tygodniu Kościół obchodzi: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 10. Zachęcamy do czytania parsy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 11. Zapowiedzi: Kamil Nowakowski, kawaler z par. wojskowej św. Jana Pawła II w Warszawie Wesołej oraz Karolina Bartczak, panna z par. tut. zap. 1.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Lesińską oraz Andrzeja Siporskiego. Wieczny odpoczynek…
 13. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.