XIII Niedziela Zwykła

cze 25, 2022 | Ogłoszenia

  1. W środę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zbierane na tacę tego dnia przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Tego dnia udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy posługując się pobożnie przedmiotami kultu pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa, dodadzą do swoich modlitw wyznanie wiary. Ponadto udziela się odpustu zupełnego wierny, którzy nawiedzą tego dnia katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  2. O piątku przechodzimy na wakacyjny czas sprawowania liturgii i pracy kancelarii. Od pierwszego lipca Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku tylko w godzinach porannych od 8.30 do 9.30.
  3. W piątek pierwszy miesiąca spowiedź rano do godz. 6.45 i po południu od godz. 17.30. Po mszy wieczornej wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo oraz możliwość indywidualnej adoracji do godz. 20.00.
  4. W sobotę pierwszą miesiąca Msza św. w intencji wspólnot różańcowych o godz. 7. Ofiary zbierane na tacę podczas tej Mszy świętej zostaną przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu młodzieży z naszej parafii. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie.
  5. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i procesja wokół kościoła. Zapraszamy szczególnie asystę kościelną, ministrantów i bielanki.
  6. W tym tygodniu Kościół obchodzi: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  7. Zachęcamy do czytania parsy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
  8. Zapowiedzi:

– Kamil Nowakowski, kawaler z par. wojskowej św. Jana Pawła II w Warszawie Wesołej oraz Karolina Bartczak, panna z par., tut. zap. 2.

– Arkadiusz Stokowski, kawaler z par. św. Anny w Różanie oraz Kinga Mistewicz, panna z par. tut., zap. 1.

– Piotr Adam Zawadzki, kawaler z par. św. Andrzeja Ap. w Warszawie oraz Katarzyna Laskowiecka panna z par. tut., zap. 1.

– Damian Kowalczyk, kawaler oraz Patrycja Mielcarz, panna oboje z par. tut., zap. 1.

– Dawid Mariann Kuc, stanu wolnego z par. tut. oraz Karolina Maria janowska, stanu wolnego z par. św. Wojciecha w Borui Kościelnej, zap. 1.

– Bartłomiej Bemowski, kawaler z par. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce oraz Magdalena Ewa Prokopowicz, panna z par. tut., zap. 1.

  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Kopanicę. Wieczny odpoczynek…

Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.