XXII Niedziela Zwykła

sie 29, 2021 | Ogłoszenia

1. W dniu dzisiejszym pragniemy serdecznie powitać ks. Samuela Szocińskiego, nowego wikariusza naszej parafii. Życzymy ks. Samuelowi owocnej pracy duszpasterskiej i tego by dobrze się czuł w naszej wspólnocie parafialnej.
  2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz leczenia Dawida Śliwińskiego. Dawid ma 29 lat. Rok temu zawarł związek małżeński. We wrześniu 2019 roku zdiagnozowano u chorobę nowotworową. Dotychczasowe terapie nie przyniosły pozytywnych rezultatów. Ostatnią szansą dla Dawida jest przeprowadzenie nowatorskiej terapii, której koszt to ponad 1,5 mln zł. Okażmy Dawidowi nasze modlitewne i materialne wsparcie.
  3. W przyszłą niedzielę, zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  4. W piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  5. W środę 1 września zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 8.00, z racji rozpoczynającego się roku szkolnego. W tym dniu przypada również 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. W swoich modlitwach pamiętajmy o poległych żołnierzach i pomordowanych w czasie wojny.
  6. Od czwartku powracają cotygodniowe adoracje Najświętszego Sakramentu w godziny od 16.30 do 17.30.
  7. W piątek pierwszy miesiąca, spowiedź rano od godz. 6.40 i po południu od godziny 17.30. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 7.00, po niej nabożeństwo. Wieczorem od godziny 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  8. W sobotę pierwszą miesiąca. o godz. 7.00 Masza o Niepokalanym Sercu Maryi, a po mniej nabożeństwo pierwszosobotnie.
  9. W przyszła niedzielę po sumie nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła. Zapraszamy: asystę kościelną, ministrantów i bielanki do udziału w procesji.
  10. Od niedzieli 5 września, powracają Msze św. dla dzieci, sprawowane o godz. 11.00. Za tydzień poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci, szczególnie klas pierwszych szkoły podstawowej.
  11. W sklepiku parafialnym można nabyć podręczniki do lekcji religii.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Grubek. Wieczny odpoczynek…
  14. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.