XXIV Niedziela Zwykła

wrz 11, 2021 | Ogłoszenia

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone na utrzymanie seminarium naszej diecezji.
 2. Dziś dzień beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Marii Róży Czackiej. Z tej okazji przed kościołem można nabyć ciekawą publikację poświęconą Prymasowi Tysiąclecia. Książka stanowi doskonałe kompendium, które w bardzo ciekawy i zwięzły sposób przybliża postać Prymasa Tysiąclecia. Książkę będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę, a zebrane pieniążki będą przekazane na potrzeby naszych misjonarek świeckich z Peru. Ilość książek ograniczona.
 3. W imieniu Dawida Śliwińskiego i jego rodziny, pragniemy podziękować za złożone ofiary, zbierane w zeszłą niedzielę do puszek. Zebrano 4570 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 4. Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla osób, które ukończyły szkołę podstawową i pragną rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej rozpoczną przygotowanie w drugim kwartale 2022 roku.
 5. W poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W środę wspomnienie NMP Bolesnej. W czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa. W piątek wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. W sobotę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.
 6. W czwartek na godz. 18:30 zapraszamy do kościoła na spotkanie panów z kościelnej służby porządkowej Totus Tuus oraz ojców naszych ministrantów i tych wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby zaangażować się w służbę liturgiczną w naszym kościele.
 7. W najbliższą sobotę, w kościele o godzinie 18.45, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 19.00.
 9. Zapraszamy na cotygodniowe adoracje Najświętszego Sakramentu w czwartki od godziny od 16.30 do 17.30.
 10. Informujemy o nowych zasadach związanych z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Sakrament chrztu udzielany będzie tylko w drugą i czwartą niedzielę miesiąca, na Mszy św. o godz. 12.30. W przypadku pozostałych niedziel, chrzest będzie udzielany po Mszy św. Jeżeli chodzi o soboty, sakrament chrztu udzielany będzie tylko podczas Mszy wieczornych.
 11. Zapraszamy do udziału VI Ogólnopolskim Spotkaniu Środowisk Kolbiańskich, które odbędzie się 25 września w Niepokalanowie. Wyjazd autokarem z parkingu przy naszym kościele o godz. 6.00. Zapisy, dziś po Mszach św. w zakrystii. Koszt wyjazdu 30 zł.
 12. W sklepiku parafialnym można nabyć podręczniki do lekcji religii.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
 14. Zapowiedzi:

– Jakub Krzysztof Bakiera, kawaler, oraz Alicja Partyka, panna, oboje z par. tut. zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Hannę Gajewską. Wieczny odpoczynek…

Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.