XXVI Niedziela Zwykła

wrz 25, 2021 | Ogłoszenia

 1. W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla Afganistanu.
 2. W przyszłą niedzielę, ofiary składane na tace będą przeznaczone na utrzymanie Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
 3. W poniedziałek wspomnienie świętego Wincentego a’Paulo, prezbitera, we wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika, w środę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze, w czwartek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. dla dzieci rocznicowych klas IV SP. Obecność obowiązkowa.
 5. W najbliższy piątek, pierwszy miesiąca, Msza wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00., po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe. Spowiedź rano od godz. 6.40 i po południu od godz. 17.00.
 6. 2 października przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji, aby spełnić prośbę Matki Bożej i wypełnić wszystkie warunki nabożeństwa, zapraszamy na Mszę św. o godz. 7, a po niej na nabożeństwo: różaniec wynagradzający oraz medytację. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie dla wszystkich członków wspólnot różańcowych naszej parafii: Żywego Różańca oraz Różańca Rodzinnego (rodziców za dzieci).
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie nabożeństwo eucharystyczne i procesja wokół kościoła. Prosimy asystę liturgiczną oraz bielanki o udział w procesji.
 8. W przyszłą niedzielę po procesji o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie kościelnej służby porządkowej Totus Tuus. Zapraszamy na nie także ojców naszych ministrantów oraz wszystkich mężczyzn, którzy są zaangażowani w służbę liturgiczną lub chcieliby rozpocząć posługę w naszej parafii (np. służba przy ołtarzu podczas Mszy św. i nabożeństw, czytanie słowa Bożego, niesienie chorągwi, baldachimu podczas procesji itp.).
 9. W piątek rozpoczynamy październik, miesiąc poświęcony MB Różańcowej. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci oraz młodzież, na nabożeństwa różańcowe, każdego dnia o godz. 17.30. Przypominamy, że w październiku nie ma coczwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.
 10. Zakończyły się zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Osoby, które w ubiegłym tygodniu odbyły rozmowę wstępną, a nie otrzymały jeszcze indeksu, zapraszamy po jego odbiór do zakrystii dziś po Mszy św. Natomiast za tydzień po Mszy o godz. 18, odbędzie się w kościele pierwsze spotkanie formacyjne. Informujemy, że począwszy od przyszłej niedzieli na niedzielnych mszach o godz. 18 kilka pierwszych rzędów ławek w nawie głównej będzie zarezerwowanych dla kandydatów do bierzmowania. Dziękujemy za zrozumienie.
 11. Przypominamy o obowiązku spisu powszechnego, którego trzeba dokonać do końca września.
 12. Od piątku zapraszamy do Kina-Teatru Kurtyna na projekcję filmu „Fatima”.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
 14. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wandę Matczuk, Adama Zagańczyka. Wieczny odpoczynek…
 15. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.