XXVI Niedziela Zwykła

wrz 29, 2020 | Ogłoszenia

 1. W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek na utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zbiórka została przeniesiona, zgodnie z decyzją ojca świętego Franciszka, z Wielkiego Piątku.
 2. Dziś po Mszach św. prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizacje związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Jest istotne, żeby jak najwięcej osób podpisało się pod projektem ustawy. Lista do podpisów wyłożona jest na stoliku przed kościołem/pod chórem.
 3. We wtorek 29 września odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. Spotkanie będzie miało miejsce w kościele o godz. 18.30.
 4. W poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika, we wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze, w środę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie Św. Aniołów Stróżów, w sobotę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, poświęcony M.B. Różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe każdego dnia o godz. 17.30. W październiku Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 17.00 i 18.00.
 6. W najbliższy piątek, pierwszy miesiąca Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00, po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe. Spowiedź rano od godz. 6.40 i po południu od 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem od 18.30 do 20.00.
 7. W sobotę, pierwszą miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o po Mszy św. o godz. 7.00.
 8. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w każdy czwartek w godz. od 10.00 do 13.00, będzie wydawana nowa dostawa darów.
 9. 4 października, Grupa Rowerowa Wojciecha Kisiela zaprasza po raz 15 do Krubek, na uroczystości związane z pobytem mjr. Dobrzańskiego ps. ”Hubal” w tej miejscowości. Szczegóły wyjazdu zamieszczone są na tablicy przed kościołem.
 10. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia w naszym kinie, filmu ukazującego kulisy inwigilacji Jana Pawła II przez agentów bezpieczeństwa.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego
 12. Zapowiedzi:

– Jakub Muszel, kawaler z par. tut. oraz Aneta Twarowska, panna z par. św. Anny w Rutkach-Kossakach, zap. 2.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Grzegorza Małetka i Kazimierza Dróżdż

Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia