Uroczystość Wszystkich Świętych

lis 1, 2020 | Ogłoszenia

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 12.30 będzie odprawiona pierwsza Masz św. gregoriańska listopadowa za zmarłych, po niej nabożeństwo żałobne, bez procesji, w int. zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
 2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msz św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i 18.00. O godz. 10.00, druga Msza św. gregoriańska, a po niej nabożeństwo żałobne w int. zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
 3. W pozostałe dni listopada Msza św. gregoriańska będzie odprawiana w tygodniu o godz. 7.00, a w niedzielę o godz. 8.00.
 4. Informujemy, że Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Odpust ten możemy ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
 5. W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 6. W najbliższym tygodniu, kancelarii parafialnej, oraz w zakrystii po Mszach św., będziemy jeszcze przyjmować na wypominki roczne. Bardzo prosimy, aby przynosić na kartkach zapisane imiona i nazwiska zmarłych. Można te osoby zapisywać na własnych kartkach, lub skorzystać z kartek wyłożonych przy prasie katolickiej. Pozwoli to nam na sprawne przyjmowanie wypominków, ograniczy do minimum kontakt.
 7. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu będą zbierane także ofiary do puszek na pomoc dla naszych braci i sióstr w wierze, cierpiących prześladowania z powodu wyznawanej wiary w Chrystusa.
 8. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 19.00.
 9. Ze względu na wyjątkową sytuację i nowe obostrzenia, poświęcenie różańcy dzieciom I komunijnym odbędzie się według nowego harmonogramu.

3 listopada (wtorek) o godz. 18.00, klasy III a, SZ.P nr. 4, oraz 4 listopada (środa) III b, także Sz. P. nr. 4.

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
 2. Zapowiedzi

– Jinman Hong oraz Kamila Barbara Jarmułowicz, oboje po związku cywilnym, z par. tut. zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Pełkę. Wieczny odpoczynek………..
 2. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia