XXX Niedziela Zwykła

paź 30, 2020 | Ogłoszenia

  1. W związku z rozwojem zagrożenia pandemicznego od dziś obowiązują w naszym kościele następujące zasady:

– wszystkie osoby uczestniczące we Mszy św. w kościele zobowiązane są do noszenia maseczek, przyłbic lub innej formy ochrony osobistej podczas Eucharystii, w taki sposób aby zasłaniały usta i nos.

– we Mszy św., ze względu na tzw. strefę czerwoną może uczestniczyć do 70 osób.

– Komunię Św. przyjmujemy w następującym porządku: w przypadku: gdy Komunię Św. będzie udzielał tylko jeden kapłan, najpierw będzie udzielał osobom, które przyjmują Komunię Św. na rękę, a później tym, które przyjmują ją do ust. W przypadku większej ilości udzielających księży, jeden będzie udzielał na rękę a drugi do ust.

– przypominamy, że w dalszym ciągu jest możliwość korzystania z dyspensy biskupa od uczestnictwa we Mszy św. dla osób chorych, w podeszłym wieku oraz tych, które obawiają się uczestniczenia w Eucharystii ze względu na panująca sytuację.

  1. We środę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  2. W kancelarii parafialnej, oraz w zakrystii po Mszach św., przyjmujemy na wypominki roczne, Mszę św. gregoriańską oraz wypominki jednorazowe. Bardzo prosimy, aby przynosić na kartkach zapisane imiona i nazwiska zmarłych. Można te osoby zapisywać na własnych kartkach, lub skorzystać z kartek wyłożonych przy prasie katolickiej. Pozwoli to nam na sprawne przyjmowanie wypominków, ograniczy do minimum kontakt i zapobiegnie tworzeniu się kolejek w kancelarii czy zakrystii. Na wypominki będziemy również przyjmować także na cmentarzu parafialnym, w sobotę 10, w godzinach od 9.00 do 15.00, oraz w dzień Wszystkich Świętych od godziny 9.00 do 12.00.
  3. W niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu.
  4. 1 listopada o godz. 12.30, Msza św. gregoriańska listopadowa za zmarłych. Po niej modlitwa za zamarłych polecanych w wypominkach jednorazowych oraz procesja wokół kościoła, w zależności od pogody.
  5. Ze względu na wyjątkową sytuację i nowe obostrzenia, poświęcenie różańcy dzieciom I komunijnym odbędzie się według nowego harmonogramu.

We wtorek 27 października podczas Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańcy św. dla dzieci klasy III  c Szkoły Podstawowej nr. 3; 28 października (środa), również o 18.00, klasy III d z Sz. P. nr. 3, 29 października (czwartek) o godz. 18.00, klasa III e z 3, 3 listopada (wtorek) o godz. 18.00, klasy III a ze Sz. P. nr. 4, oraz 4 listopada (środa) III b ze Sz. P. nr. 4.

  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  2. Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.