XXIX Niedziela Zwykła

paź 23, 2020 | Ogłoszenia

  1. Przypominamy, że w dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby misji. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W związku z rozwojem zagrożenia pandemicznego od dziś obowiązują w naszym kościele następujące zasady:

– wszystkie osoby uczestniczące we Mszy św. w kościele zobowiązane są do noszenia maseczek, przyłbic lub innej formy ochrony podczas Eucharystii, w taki sposób aby zasłaniały usta i nos.

– we Mszy św. może uczestniczyć do 100 osób w przypadku ogłoszenia tzw. strefy żółtej, tak jak jest obecnie. W przypadku, gdyby nasz powiat był w tzw. strefie czerwonej do 70 osób.

– Komunię Św. będziemy przyjmować w następującym porządku: w przypadku, gdy Komunię Św. będzie udzielał tylko jeden kapłan, najpierw będzie udzielał osobom, które przyjmują Komunię Św. na rękę, a później tym, które przyjmują ją do ust. W przypadku większej ilości udzielających księży, jeden będzie udzielał na rękę a drugi do ust.

– przypominamy, że w dalszym ciągu jest możliwość korzystania z dyspensy biskupa od uczestnictwa we Mszy św. dla osób chorych, w podeszłym wieku oraz tych, które obawiają się uczestniczenia w Eucharystii ze względu na panująca sytuację.

  1. We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  2. Ze względu na wyjątkową sytuację i nowe obostrzenia, poświęcenie różańcy dzieciom I Komunijnym odbędzie się według nowego harmonogramu, z podziałem na grupy. W sobotę 24 października podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańcy św. dla dzieci klasy III a i b Szkoły Podstawowej nr. 3, 27 października (wtorek), również o 18.00, klasy III c i d z 3, 28 października (środa) o godz. 18.00, klasa III e z 3, oraz 29 października (czwartek) o godz. 18.00, klasy III a i b ze Sz. P. nr. 4.
  3. Od jutra w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii po Mszach św., przyjmujemy na wypominki roczne, Mszę św. gregoriańską oraz wypominki jednorazowe,. Bardzo prosimy, aby przynosić na kartkach zapisane imiona i nazwiska zmarłych. Można również przynosić na własnych kartkach lub skorzystać z kartek wyłożonych przy prasie katolickiej. Pozwoli to nam na sprawne przyjmowanie wypominków, ograniczy do minimum kontakt i zapobiegnie tworzeniu się kolejek w kancelarii czy zakrystii.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  5. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alinę Kretkowską oraz Romanę Lipka.

Życzymy miłej niedzieli oraz błogosławionych dni nowego tygodnia.