XXXIII Niedziela Zwykła

lis 18, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby seminarium duchownego naszej diecezji.
 2. Dziś na parkingu przed kościołem odbywa się akcja poboru krwi w ambulansie, organizowana przez Polowy Klub HDK PCK „Orle Gniazdo” Sulejówek. Chętnych do oddania krwi zapraszamy w godzinach 9-13.30. Cały czas Klub zbiera plastikowe nakrętki, które można przynieść na akcję oddawania krwi w godzinach 9-14.
 3. Od najbliższego wtorku 21 listopada w trzecie wtorki miesiąca o godz. 19 zapraszamy do naszego kina na nowy cykl spotkań z ciekawymi postaciami pt. „Rozmowy Wiary-Godne”, który poprowadzi p. Ewa Pietrzak, redaktor Radia Warszawa. Naszym pierwszym gościem będzie ks. prałat Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”. Tematem będą aktualne wyzwania Kościoła i Ojczyzny – czyli co po Synodzie i ostatnich wyborach? Wstęp wolny.
 4. We wtorek o godz. 10.30 odprawiona zostanie Msza Święta za śp. dzieci niepełnosprawne i pracowników Szkoły Fundacji Otwartych Serc.
 5. W sobotę po Mszy o godz. 7 zapraszamy na nabożeństwo misyjne.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za odmówienie którego możemy uzyskać odpust zupełny. Tego dnia (który jest świętem patronalnym liturgicznej służby ołtarza) podczas Mszy o godz. 11 kilku chłopców przyjmie komże i zostanie włączonych do grona ministrantów.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy mogli odwiedzić przed kościołem stoisko Wydawnictwa Sumus, gdzie będzie można zapoznać się i zakupić wiele wartościowych pozycji książkowych o tematyce religijnej i duchowej, m.in. książkę dla rodzin: Drzewo Jessego. Jest to niecodzienny przewodnik po wartościach ukrytych na kartach Biblii. Jedno opowiadanie na jeden dzień adwentu to doskonały sposób, by prawdziwie się zaangażować i doświadczyć oczekiwania na Mesjasza.
 8. W niedzielę za tydzień po Mszy o godz. 12:30 i nabożeństwie odbędzie się popielgrzymkowe spotkanie grupy, która w ubiegłym miesiącu udała się do Strachociny i Miejsca Piastowego. Spotkanie odbędzie się w salce pod kinem.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy. Ofiara za prasę katolicką jest dobrowolna.
 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Mariana Grabarczyka oraz Henryka Krawczyka. Wieczny odpoczynek….
 11. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.