XXXII Niedziela Zwykła

lis 11, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Kościoła prześladowanego.
 2. Dziś na godzinę 19 zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia.
 3. Fundacja Opieki i Jedności Kresowian bardzo serdecznie zaprasza na wydarzenie muzyczno-historyczne pt. „Zaszum nam Polsko”, które odbędzie się dziś o godz. 19.00 w kościele św. Anny w Długiej Kościelnej. Usłyszymy pieśni, które będą swoista lekcją historii, miłości i oddania do naszej Ojczyzny, w wykonaniu wspaniałego artysty, polskiego barda Macieja Wróblewskiego. Wstęp wolny.
 4. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu: w poniedziałek po Mszy porannej do 8:30, w czwartek od 16:30-17:30 i w piątek po wieczornej Mszy do godz. 21.
 5. W ten czwartek (16.11) kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W najbliższą sobotę po Mszy o godz. 7 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Michała Archanioła na nabożeństwo michalickie, podczas którego będzie można zostać uroczyście włączonym do bractwa szkaplerznego.
 7. W sobotę 18 listopada rozpocznie się w naszej parafii nowy kurs przedmałżeński, który potrwa 5 tygodni. Spotkania odbywać się będą w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) w godz. od 9-12. Z powodów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisanie się na kurs, wysyłając maila na adres kancelarii parafialnej. Szczegóły na stronie parafii.
 8. W sobotę w godz. od 10-13:30 w salkach pod kinem odbędą się kolejne spotkania róż różańcowych. Grafik umieszczony jest w gablocie przed kościołem.
 9. W niedzielę za tydzień po Mszy o godz. 11 zapraszamy na katechezę dla dzieci pierwszokomunijnych.
 10. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na seminarium duchowne naszej diecezji.
 11. W najbliższą niedzielę (19.11.2023 roku) na parkingu przed Kościołem odbędzie się akcja poboru krwi w ambulansie, organizowana przez Polowy Klub HDK PCK „Orle Gniazdo” Sulejówek. Chętnych do oddania krwi zapraszamy w godzinach 09.00-13.30. Cały czas Klub zbiera plastikowe nakrętki, można je przynieść na akcję oddawania krwi w godzinach 09.00 – 14.00.
 12. Od 21 listopada w trzecie wtorki miesiąca o godz. 19 zapraszamy do naszego kina na nowy cykl spotkań z ciekawymi postaciami pt. „Rozmowy Wiary-Godne”, który poprowadzi p. Ewa Pietrzak, redaktor Radia Warszawa. Naszym pierwszym gościem będzie ks. prałat Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”. Wstęp wolny.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy. Ofiara za prasę katolicką jest dobrowolna.
 14. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Antoninę Jackiewicz-Bąkowską, Barbarę Wieteska, Genowefę Mańko oraz Jadwigę Borawską. Wieczny odpoczynek….
 15. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.