XXXI Niedziela Zwykła

lis 4, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś na godz. 17:30 zapraszamy na nieszpory o Najświętszym Sakramencie z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Natomiast o godz. 19 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. 
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w ubiegłym tygodniu w nocy z piątku na sobotę, a szczególnie tym, którzy zapisali się i przyszli na godzinny dyżur adoracyjny. Zachęcamy do wpisywania się na adorację na pierwszy piątek grudnia – lista wyłożona jest za ławkami. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu jutro po porannej Mszy Świętej do godz. 8:30, w czwartek od 16:30-17:30 oraz w piątek po Mszy wieczornej do godz. 21.
 3. W tym roku zmienimy sposób odczytywania i modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Msza Święta w ich intencji sprawowana będzie tak jak dotychczas w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8, natomiast wypominki odczytywać będziemy od dzisiejszej niedzieli w krótkich fragmentach po każdej Mszy Świętej w niedziele oraz w dni powszednie (za wyjątkiem Mszy zbiorowych). Fragmenty zostały ponumerowane i będą wyczytywane według porządku podanego na tablicy ogłoszeń i w internecie przy intencjach mszalnych (w prawej kolumnie). Sprawdzić numer fragmentu z imionami swoich zmarłych można w kancelarii lub zakrystii, a także samodzielnie w internecie na stronie parafii w zakładce Aktualności – Wypominki.
 4. Jutro o godz. 16.30 w salce pod kinem odbędzie się spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci. Celem inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji. Dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Eli. Numer telefonu jest podany w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 5. W piątek o godz. 19 w naszym kinie odbędzie się koncert pt. „Wileńszczyzna dla Niepodległej” w wykonaniu chórów „Niemieżanka”, „Iskierki”, „Suderwianka” z trzech polskich szkół na Litwie oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Serdecznie zachęcamy do udziału. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Darmowe bilety do odebrania od dziś w kasie kina.
 6. W najbliższą sobotę obchodzimy Święto Niepodległości oraz imieniny ks. Proboszcza. Z tej racji serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o symbolicznej godzinie 11:11, która będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny oraz księdza Solenizanta. Po zakończonej Mszy, ok. godz. 12, udamy się pod pomnik marszałka Piłsudskiego przy Szkole Podstawowej nr 3 i tam złożymy okolicznościowy wieniec jako wyraz pamięci i wdzięczności dla ojców niepodległości i bohaterów narodowych oraz odśpiewamy hymn państwowy. Tego dnia pozostałe Msze Święte o godz. 7 i 18.
 7. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy o godz. 11 zostaną wręczone nagrody dla dzieci gorliwie uczestniczących w tegorocznych nabożeństwach różańcowych. Dzieci prosimy o przynoszenie podpisanych plansz z naklejkami różańcowymi do swoich katechetów w szkole najpóźniej do najbliższej środy. 
 8. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11, do naszego kina zapraszamy dzieci na bezpłatny pokaz filmu animowanego na podstawie Biblii pt. „Księga Ksiąg”. Bezpłatne wejściówki mogą odebrać rodzice w zakrystii. Warunkiem wejścia na film jest okazanie wejściówki oraz „owieczki” z danej niedzieli. Planujemy, by filmy biblijne były wyświetlane cyklicznie. Następny odcinek zaplanowany jest na 26 listopada, a kolejne po nowym roku.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia o godz. 19.
 10. W sobotę 18 listopada rozpocznie się w naszej parafii nowy kurs przedmałżeński, który potrwa 5 tygodni. Spotkania odbywać się będą w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) w godz. od 9-12. Z powodów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisanie się na kurs, wysyłając maila na adres kancelarii parafialnej. Szczegóły na stronie parafii.
 11. Od 21 listopada w trzecie wtorki miesiąca o godz. 19 zapraszamy do naszego kina na nowy cykl spotkań z ciekawymi postaciami pt. „Rozmowy Wiary-Godne”, które poprowadzi p. Ewa Pietrzak, redaktor Radia Warszawa. Naszym pierwszym gościem będzie ks. prałat Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”. Wstęp wolny.
 12. Bilety na grudniowe „Kino z duszą” dostępne są w kasie kina – wyświetlimy film dokumentalny pt. „Oblicze Jezusa”.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy. Ofiara za prasę katolicką jest dobrowolna.
 14. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Barbarę Wieteska oraz Mieczysława Winnika. Wieczny odpoczynek….
 15. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.