XXX Niedziela Zwykła

paź 28, 2023 | Ogłoszenia

 1. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki: jednorazowe (czytane na cmentarzu 1 i 2 listopada), miesięczne (czytane przez cały listopad podczas Mszy gregoriańskiej) oraz roczne. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku z prasą oraz za ławkami. Wypominki będzie też można zamówić na cmentarzu we wtorek 31 października w godz. od 9-13 i w środę 1 listopada od 8:30 do 14.
 2. W tym roku zmienimy sposób odczytywania i modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Msza Święta za wszystkich sprawowana będzie tak jak dotychczas w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8, natomiast wypominki odczytywać będziemy w krótkich fragmentach po każdej Mszy Świętej w niedziele oraz w dni powszednie (za wyjątkiem Mszy zbiorowych). Fragmentów będzie około stu, tak, by każda osoba została wyczytana przynajmniej raz w miesiącu. Fragmenty zostaną ponumerowane i będą wyczytywane według porządku podanego na tablicy ogłoszeń i w internecie przy intencjach mszalnych (w prawej kolumnie). Pierwsze fragmenty będziemy odczytywać w przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy o godz. 8. Sprawdzić numer fragmentu z imionami swoich zmarłych można w kancelarii lub zakrystii, a także samodzielnie w internecie na stronie www.parafiamilosna.pl/wypominki .
 3. Dziś młodzież z Oazy rozprowadza przed kościołem znicze.
 4. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek po porannej Mszy św. do godz. 8:30 oraz w piątek po Mszy wieczornej przez całą noc aż do porannej Mszy w sobotę. Bardzo prosimy o zapisywanie się na nocny dyżur adoracyjny – lista wyłożona jest na stoliku za ławkami. Do adoracji w czwartkowe popołudnia powrócimy w następnym tygodniu, 9 listopada.
 5. We wtorek zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.
 6. We wtorek 31 października zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na uroczyste obchody Wigilii Wszystkich Świętych, które rozpoczniemy w kościele Mszą Świętą o godz. 18. Po Mszy w sali rekreacyjnej Szkoły Podstawowej nr 3 odbędzie się „Bal Wszystkich Świętych” – każde dziecko będzie miało za zadanie przebrać się za wybranego świętego. Zabawa z wodzirejem i animatorami będzie trwała do godz. 21:30. W programie przewidziane są różne atrakcje, gry, zabawy, konkursy z nagrodami oraz fontanna czekoladowa. Wstęp wolny. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 7. W środę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele będą sprawowane o godz. 7, 8, 9:30 i 18, natomiast na cmentarzu o godz. 12. Po tej Mszy udamy się w procesji po cmentarzu z modlitwą za zmarłych.
 8. W czwartek 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza na cmentarzu o godz.10, następnie procesja z modlitwą za zmarłych. Msze w kościele o godz. 7, 17 i 18. Msza o 18 z racji pierwszego czwartku będzie sprawowana pod przewodnictwem o. Marka Kotyńskiego w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii, Komunia Święta udzielana będzie pod dwiema postaciami.
 9. W czwartek o godz. 19 zapraszamy do naszego kina na kolejny film z cyklu „Kino z Duszą” – „Ulmowie. Błogosławiona rodzina.” Bilety do nabycia w kasie kina w cenie promocyjnej 10 zł.
 10. 1 i 2 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 11. Listopadowa Msza gregoriańska za zmarłych, polecanych w wypominkach miesięcznych będzie sprawowana: w środę o godz. 12 na cmentarzu, w czwartek o godz. 10 na cmentarzu, w piątek i sobotę o godz. 17:30, a od przyszłej niedzieli do końca miesiąca codziennie o godz. 7.
 12. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa rano od godz. 6:45 i po południu od 17:00.
 13. W sobotę Msza św. o godz. 7 sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Taca podczas tej Mszy zostanie przeznaczona na zakup fioletowej kapy liturgicznej.
 14. W sobotę od godz. 9 rozpocznie się comiesięczna wizyta u chorych. Natomiast o godz. 19 w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko.
 15. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy o godz. 11 zostaną wręczone nagrody dla dzieci gorliwie uczestniczących w tegorocznych nabożeństwach różańcowych. O godz. 17:30 zapraszamy na nieszpory z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Natomiast o godz. 19 w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 16. Dokładne wyniki liczenia wiernych w naszej parafii w zeszłą niedzielę dostępne są na stronie internetowej. Generalnie w stosunku do ubiegłego roku w mszach uczestniczyło o 100 osób więcej, czyli zgodnie z metodologią badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego niecałe 32% zobowiązanych do udziału w niedzielnej Mszy Świętej (wzrost o niecałe 2%). Z kolei do Komunii Świętej przystąpiło niecałe 44% obecnych w kościele, co oznacza spadek względem roku ubiegłego o ok. 5%.
 17. W poniedziałek 6 listopada o godz. 16.30 w salce pod kinem odbędzie się spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci. Celem inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji. Dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Eli. Numer telefonu jest podany w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 18. Z przykrością informujemy, że w związku z licznymi przypadkami kradzieży i wandalizmu, korzystanie z łazienek w dzwonnicy będzie możliwe po uprzednim uzyskaniu klucza od p. kościelnego. Przepraszamy za te nieudogodnienia, ale niestety nie widzimy innej możliwości zabezpieczenia toalet tak, by nie narażać parafii na ciągłe straty.
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy. Ofiara za prasę katolicką jest dobrowolna.
 20. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Ryszarda Figurskiego, Włodzimierza Wysockiego, Janinę Nerkowską, Roberta Jaglaka. Wieczny odpoczynek….
 21. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.