XXIX Niedziela Zwykła

paź 22, 2023 | Ogłoszenia

 1. Rozpoczynamy tydzień misyjny – dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. W sobotę po porannej Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo misyjne.
 2. Dziś mamy dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, dlatego po każdej Mszy Świętej przy ołtarzu Matki Bożej można będzie ucałować jego relikwie.
 3. Dziś w kościołach w Polsce ma miejsce doroczne liczenie wiernych obecnych na Mszach Świętych oraz przyjmujących Komunię Świętą.
 4. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki: jednorazowe (czytane na cmentarzu 1 i 2 listopada), miesięczne (czytane przez cały listopad podczas Mszy gregoriańskiej) oraz roczne. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku z prasą oraz za ławkami.
 5. W przyszłą niedzielę młodzież z Oazy będzie przed kościołem rozprowadzać znicze.
 6. We wtorek 31 października zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na uroczyste obchody Wigilii Wszystkich Świętych, które rozpoczniemy w kościele Mszą Świętą o godz. 18. Po Mszy w sali rekreacyjnej Szkoły Podstawowej nr 3 odbędzie się „Bal Wszystkich Świętych” – każde dziecko będzie miało za zadanie przebrać się za wybranego świętego. Zabawa z wodzirejem i animatorami będzie trwała do godz. 21:30. W programie przewidziane są różne atrakcje, gry, zabawy, konkursy z nagrodami oraz fontanna czekoladowa. Wstęp wolny. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 7. Nasze diecezjalne Radio Warszawa serdecznie zaprasza Uczniów (od 14 r. życia), Nauczycieli i Rodziców do udziału w konferencji „Dzieci i młodzież w cyfrowym świecie. Zagrożenia. Prewencja. Pomoc”. Konferencja odbędzie się we wtorek 7 listopada 2023 r. w godz. 13.30-15.30 (część przeznaczona dla młodzieży i nauczycieli) oraz 17-19 (część przeznaczona dla nauczycieli i rodziców). Miejsce konferencji: Akademik Praski, ul. Floriańska 3a w Warszawie. Eksperci – medioznawcy, przedstawiciele policji oraz psychologowie i wykładowcy akademiccy – poruszą tematy takie jak: Jakie zagrożenia są związane z cyfrowym światem i jak skutecznie informować o nich dzieci i młodzież? Jakiej pomocy oczekują młodzi ludzie, gdy stają się ofiarami cyberprzestępstwa? Jak znaleźć równowagę między światem cyfrowym a realnym? Wstęp wolny, wymagane są zapisy, na stronie Radia Warszawa, na www.radiowarszawa.com.pl.
 8. W zakrystii można nabyć modlitewnik św. Michała Archanioła oraz dwumiesięcznik „Któż jak Bóg”, poświęcony życiu duchowemu oraz aniołom. Modlitewnik jest w cenie 20 zł. natomiast dwumiesięcznik w cenie 10 zł.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy. Ofiara za prasę katolicką jest dobrowolna.
 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Krystynę Paska, Sylwestra Jaszczuka, Zofię Badowską. Wieczny odpoczynek….
 11. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.