XVIII Niedziela Zwykła

paź 14, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś obchodzimy XXIII dzień papieski „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Z tej racji po Mszy o godz. 11 serdecznie zapraszamy na występ pt. „Co wiemy o papieżu Polaku?” w wykonaniu naszych bielanek.
 2. W środę obchodzić będziemy święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest on patronem służby zdrowia, dlatego na godz. 18 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji lekarzy, pielęgniarek, medyków i wszystkich pracowników służby zdrowia.
 3. W najbliższą sobotę 21 października organizujemy jednodniową parafialną pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie oraz św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Koszt: 110 zł. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Zbiórka o godz. 4:45 przed kościołem. Szczegółowy plan dla uczestników do odbioru w zakrystii. 
 4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się tydzień misyjny. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na misje.
 5. Za tydzień po Mszy o godz. 11 katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych.
 6. Jeszcze do czwartku włącznie w naszym kinie codziennie o godz. 20 można obejrzeć film pt. „Oblicze Jezusa” – piękny i głęboki dokument, którego twórcy prowadzą widza na spotkanie z Jezusem przez cudowne wizerunki „nie uczynione ludzką ręką”. Poznajemy przy tym ludzi, którzy dla Oblicza Jezusa odmienili swoje życie, dokonali wielkich dzieł i z pokorą służą drugiemu człowiekowi. Gorąco zachęcamy do wybrania się do naszego kina.
 7. Natomiast w ramach kolejnego Kina z duszą, w pierwszy czwartek listopada zapraszamy na film „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Bilety w promocyjnej cenie 10 zł. do nabycia w kasie kina.
 8. Od przyszłej niedzieli w zakrystii i kancelarii będzie można składać wypominki: jednorazowe (czytane na cmentarzu 1 i 2 listopada), miesięczne (czytane przez cały listopad podczas Mszy gregoriańskiej) oraz roczne. Bardzo prosimy wypominki przynosić na wcześniej wypisanych kartkach, co usprawni przyjmowanie. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku z prasą oraz za ławkami.
 9. W zakrystii można nabyć modlitewnik św. Michała Archanioła oraz dwumiesięcznik „Któż jak Bóg”, poświęcony życiu duchowemu oraz aniołom. Modlitewnik jest w cenie 20 zł. natomiast dwumiesięcznik w cenie 10 zł.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy. Ofiara za prasę katolicką jest dobrowolna.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Tomasza Jackiewicza, Jacka Łuczaka. Wieczny odpoczynek….
 12. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.