XXVII Niedziela Zwykła

paź 7, 2023 | Ogłoszenia

 1. W środę 11 października podczas Mszy Świętej o godz. 18 biskup Romuald Kamiński poświęci figurę św. Michała Archanioła, która zostanie umieszczona w prawej nawie naszej świątyni, nad relikwiarium. W ramach duchowego przygotowania do tej uroczystości rozpoczynamy dziś w naszej parafii trzydniowe rekolekcje o św. Michale, które poprowadzi o. Roman Tupaj, michalita. Jutro i we wtorek Msze z nauką rekolekcyjną o godz. 7, 17 i 18.
 2. Dziś po każdej Mszy przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia”, czyli stypendia dla zdolnej, a niezamożnej młodzieży.
 3. Dziś na godz. 19 zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia.
 4. W tym tygodniu będzie kilka zmian w porządku nabożeństw różańcowych. W poniedziałek i wtorek będą odprawiane po wieczornej Mszy Świętej, w środę o godz. 16:30, a w piątek o godz. 19. Piątkowy różaniec będzie częścią nabożeństwa fatimskiego – ostatniego w tym roku. Procesja z figurą Matki Bożej przebiegać będzie ulicami ks. Skorupki, Armii Krajowej, ks. Konarskiego, Kopernika, Głowackiego, Armii Krajowej i ks. Skorupki do kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec na procesję. Dla uczestników procesji będą przygotowane śpiewniki.
 5. W czwartek i sobotę nabożeństwo różańcowe o 17:30.
 6. Z racji zbliżającego się Święta Edukacji Narodowej w czwartek na godz. 18 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. Zapraszamy szczególnie pracowników szkół, ale także uczniów z rodzicami i studentów, aby wyrazić w ten sposób wdzięczność, życzliwość i troskę wobec kadry pedagogicznej. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. W najbliższą sobotę na dwudniowy wyjazd formacyjny do Loretto uda się grupa kandydatów do bierzmowania wraz z animatorami. Młodzież i prowadzących polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 8. Również w sobotę, o godz. 10 w katedrze 5 naszych ministrantów otrzyma błogosławieństwo biskupa do sprawowania funkcji lektora. Otoczmy naszych kandydatów serdeczną modlitwą.
 9. W niedzielę za tydzień obchodzić będziemy XXIII dzień papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Z tej racji po Mszy o godz. 11 serdecznie zapraszamy na występ pt. „Co wiemy o papieżu Polaku?” w wykonaniu naszych bielanek.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w ubiegłym tygodniu w nocy z piątku na sobotę, a szczególnie tym, którzy zapisali się i przyszli na godzinny dyżur adoracyjny. Zachęcamy do wpisywania się na adorację na pierwszy piątek listopada – lista wyłożona jest za ławkami. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu jutro po porannej Mszy Świętej do godz. 8:30 oraz w piątek po nabożeństwie fatimskim do godz. 21.
 11. W sobotę 21 października organizujemy jednodniową parafialną pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie oraz św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Koszt: 110 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.
 12. Od 13 października zapraszamy do naszego Kino-Teatru Kurtyna na film Jarosława Rędziaka pt. Oblicze Jezusa, ukazujący historię Całunu Turyńskiego oraz chusty z Manoppello.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy. Ofiara za prasę katolicką jest dobrowolna.
 14. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Marka Powałę oraz Halinę Misiewicz. Wieczny odpoczynek….
 15. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.