XXVI Niedziela Zwykła

paź 1, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej prowadzona jest zbiórka do puszek na utrzymanie Domu św. Siostry Faustyny w Ostrówku. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 2. W październiku zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych przed Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 17:30 (poza kilkoma wyjątkami).
 3. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo różańcowe rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17:15, a po nim ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do udziału zapraszamy szczególnie służbę liturgiczną: ministrantów, bielanki, Totus Tuus, panie niosące światło i różaniec, oraz panów noszących chorągwie.
 4. Dziś o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, na którym zostaną przedstawione informacje dotyczące obowiązkowego wyjazdu formacyjnego do Loretto, który odbędzie się w dniach 14-15 października. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców kandydatów.
 5. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek po porannej Mszy św. do godz. 8:30 oraz w piątek po Mszy wieczornej przez całą noc aż do porannej Mszy w sobotę. Bardzo prosimy o zapisywanie się na nocny dyżur adoracyjny – lista wyłożona jest na stoliku za ławkami. W październiku nie będzie popołudniowej adoracji w czwartki.
 6. Od jutra przez cały październik Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7, 17 i 18.
 7. Jutro o godz. 16.30 w salce pod kinem odbędzie się spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci. Celem inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji. Dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Eli. Numer telefonu umieszczony jest na stronie internetowej parafii.
 8. W środę 11 października podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 18 ks. bp Romuald Kamiński poświęci figurę św. Michała Archanioła, która zostanie umieszczona w prawej nawie naszej świątyni. Do tej uroczystości będziemy się duchowo przygotowywać poprzez udział w dziewięciodniowej nowennie, która rozpocznie się jutro i będzie odmawiana na zakończenie nabożeństw różańcowych. Drugim elementem przygotowania będą rekolekcje o św. Michale, które poprowadzi o. Roman Tupaj, michalita, od przyszłej niedzieli do wtorku 10 października.
 9. Z racji pierwszego czwartku miesiąca Msza św. o godz. 18 będzie sprawowana pod przewodnictwem o. Marka Kotyńskiego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Komunia św. udzielana będzie pod dwiema postaciami. Natomiast na godz. 19 do naszego kina zapraszamy na kolejny film z cyklu „Kino z duszą” pt. „Sound of freedom. Dźwięk wolności”.
 10. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa rano od godz. 6:45 i po południu od 16:30.
 11. W sobotę Msza św. o godz. 7 sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Taca podczas tej Mszy zostanie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu formacyjnego kandydatów do bierzmowania do Loretto.
 12. W sobotę od godz. 9 rozpocznie się comiesięczna wizyta u chorych. Natomiast o godz. 12 w salkach pod kinem rozpocznie się pierwsza tura spotkań poszczególnych róż różańcowych według porządku umieszczonego w gablocie.
 13. W sobotę podczas Mszy o godz. 17 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii Świętej.
 14. W sobotę o godz. 19 w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko.
 15. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Papieską. W tym dniu tradycyjnie odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 16. W niedzielę za tydzień zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia o godz. 19.
 17. W sobotę 21 października organizujemy jednodniową parafialną pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie oraz św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Koszt 110 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 18. W związku z coraz częstszymi przypadkami samowolnego montowania ławek na cmentarzu parafialnym, informujemy, że jakiekolwiek prace z tym związane muszą być zgłoszone do pana Jacka Grabowskiego. Przypominamy, że na naszym cmentarzu nie wolno montować ławki do podłoża na sposób stały. Ławka powinna być składana i zabezpieczona przed ewentualną kradzieżą za pomocą łańcucha zakotwiczonego do podłoża. Ławki zamocowane na stałe do podłoża w ciągu komunikacyjnym alejki między grobami uniemożliwiają swobodne dojcie do grobu zwłaszcza podczas pogrzebu.
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy. Ofiara za prasę katolicką jest dobrowolna.
 20. Zapowiedzi:

– Michał Kapusta, kawaler z par. tut. oraz Julia Kłusek, panna z par. NMP Matki Łaski Bożej w Halinowie, zap. 2.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Grzegorza Dubińskiego, Leokadię Kabat, Sławomirę Smolińską, Józefa Furmankiewicza. Wieczny odpoczynek….
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.