XXV Niedziela Zwykła

wrz 23, 2023 | Ogłoszenia

 1. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po porannej Mszy do godz. 8:30, w czwartek od 16:30-17:30 oraz w piątek po wieczornej Mszy do godz. 21. Piątkowa adoracja rozpoczyna się od wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 2. W sobotę po Mszy o godz. 7.00, nabożeństwo misyjne
 3. W piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze.
 4. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie Domu św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
 5. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, a po mim ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do udziału w procesji Służbę Liturgiczną: ministrantów, bielanki, Totus Tuus, panie niosące światło i różaniec, oraz panów noszących chorągwie.
 6. W niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem pierwszej niedzieli miesiąca, rekolekcji przygotowujących do poświęcenia figury św. Michała Archanioła w dniach od 9 do 11 października, oraz 13 października.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, na którym zostaną przedstawione informacje dotyczące obowiązkowego wyjazdu formacyjnego do Loretto, który odbędzie się w dniach 14-15 października. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców.
 8. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego naszego miasta. Szczególnie polecamy projekt nr 4, który zakłada utworzenie aktywnych przejść dla pieszych, których celem jest ochrona osób przekraczających jezdnię poprzez założenie elementów odblaskowych oraz lamp halogenowych, które aktywują się, gdy pieszy zbliża się do przejścia – efektywniej zwraca to uwagę kierowców. Projekt obejmuje 3 przejścia przy ul. Armii Krajowej, gdzie występuje duży ruch mieszkańców, m.in w drodze do kościoła. Miejsca te są szczególnie niebezpieczne o zmroku oraz w porze jesienno-zimowej, gdy widoczność pieszych jest ograniczona. Głosować na projekt można do końca września na stronie: www.sulejowek.budzet-obywatelski.org oraz osobiście w Urzędzie Miasta.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 10. Zapowiedzi:

– Michał Kapusta, kawaler z par. tut. oraz Julia Kłusek, panna z par. NMP Matki Łaski Bożej w Halinowie, zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Bożenę Piróg oraz Łuksza Kiełbowicza. Wieczny odpoczynek….
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.