XXIV Niedziela Zwykła

wrz 16, 2023 | Ogłoszenia

 1. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po porannej Mszy do godz. 8:30, w czwartek od 16:30-17:30 oraz w piątek po wieczornej Mszy do godz. 21. Piątkowa adoracja rozpoczyna się od wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 2. W sobotę na godz. 19 zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne – wieczór z Maryją i św. o. Pio, prowadzony przez państwa Annę i Zbigniewa Kozikowskich. Zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian, ale w sposób szczególny do duchowych niewolników Maryi.
 3. W ramach październikowego „Kina z duszą” zapraszamy na film „Sound of freedom. Dźwięk wolności”. Bilety w promocyjnej cenie 10 zł. będą do nabycia już od najbliższej soboty kasie kina. Seans odbędzie się jak zwykle w pierwszy czwartek miesiąca, 5 października o godz. 19.
 4. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił. o. Wiesław Zielonka a po Mszach św. rozprowadzał będzie kalendarze misyjne. Natomiast po Mszy o godz. 11 katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 5. W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, natomiast we czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 6. Polowy Klub HDK PCK „Orle Gniazdo” Sulejówek organizuje autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa, w ramach VIII Spotkania Środowisk Kolbiańskich „Maksymilianalia – Niepokalanów”, w sobotę 23.09.2023 roku. Wyjazd planowany jest spod Kościoła Przemienienia Pańskiego w Sulejówku Miłośnie o godzinie 06.15, a około 6.30 spod Liceum Paderewskiego w Sulejówku, planowany powrót około godziny 17.00. Szczegóły Pielgrzymki umieszczone są na plakacie. Koszt wyjazdu to 35 złotych od osoby. Zapisy możliwe są u Marcina Grabowskiego po każdej niedzielnej Mszy Świętej lub telefonicznie 500 019 321, do 20 września włącznie.
 7. W imieniu dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 serdecznie zapraszamy na cykl bezpłatnych szkoleń na terenie Szkoły, mających na celu podniesienie kompetencji i umiejętności informatycznych i komunikacyjnych mieszkańców naszego miasta. Internet daje możliwość kontaktu z bliskimi, zawierania nowych znajomości, pozwala na wygodne zakupy bez wychodzenia z domu i przelewy bez chodzenia na pocztę. Szkolenia będą odbywały się w piątki od 22 września do 13 października w godz. od 17-19. Zapisy w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 oraz telefonicznie pod numerem 22 783 50 19. Oferta skierowana jest do osób w każdym wieku, ale w sposób szczególny zachęcamy osoby starsze. Liczba miejsc jest ograniczona.
 8. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego naszego miasta. Szczególnie polecamy projekt nr 4, który zakłada utworzenie aktywnych przejść dla pieszych, których celem jest ochrona osób przekraczających jezdnię, założenie elementów odblaskowe oraz lamp halogenowych, które aktywują się, gdy pieszy zbliża się do przejścia – efektywniej zwraca to uwagę kierowców. Projekt obejmuje 3 przejścia przy ul. Armii Krajowej, gdzie występuje duży ruch mieszkańców, m.in w drodze do kościoła. Miejsca te są szczególnie niebezpieczne o zmroku oraz w porze jesienno-zimowej, gdy widoczność pieszych jest ograniczona. Głosować na projekt można do końca września na stronie: www.sulejowek.budzet-obywatelski.org oraz osobiście w Urzędzie Miasta.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 10. Zapowiedzi:

– Bartosz Mendrala, kawaler z par. tut, oraz Monika Maria Kowalczyk, panna z par. M.B Zwycięskiej w Warszawie, zap. 2.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp: Zofię zając oraz Genowefę Rytel-Andrianik. Wieczny odpoczynek….
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.