XXIII Niedziela Zwykła

wrz 9, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego naszej diecezji.
 2. Dziś w Markowej podczas uroczystej Mszy o godz. 10 beatyfikowana rodzina Ulmów. Jeszcze do czwartku włącznie codziennie o godz. 18 w naszym kinie można obejrzeć film dokumentalny na temat tych nowych błogosławionych Kościoła.
 3. Dziś na godz. 19 zapraszamy do naszego kościoła na modlitewny wieczór uwielbienia.
 4. Centrum Kultury Sulejówek Miłosna – mieszczące się nad kinem Kurtyna  – serdecznie zaprasza dziś – w godzinach 10-14 rodziców wraz z dziećmi na Dzień Otwarty. Centrum zaprasza rodzinnie do zapoznania się z programem zajęć na nowy sezon oraz na zajęcia pokazowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych – w planie m.in.  plener malarski, zajęcia nauki szycia, film animowany, zajęcia z rękodzieła, minecraft, nauka śpiewu i gry na instrumentach. Podczas wizyty będziecie mogli Państwo porozmawiać z instruktorami, zapisać dziecko i wypróbować  zajęcia. W imieniu prowadzących i  instruktorów  – Zapraszamy do odwiedzenia Centrum Kultury .
 5. Od jutra w każdy poniedziałek po porannej Mszy Świętej do godz. 8:30 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Na adorację zapraszamy także w czwartki od godz. 16:30 do 17:30 i w piątki po wieczornej Mszy Świętej do godz. 21. Piątkowa adoracja rozpoczyna się od wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 6. W środę zapraszamy na godz. 19 na nabożeństwo fatimskie. Prosimy o zabranie ze sobą świec na procesję.
 7. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 19 zapraszamy rodziców starszych ministrantów (wszystkich niepełnoletnich i powyżej klasy VI) na spotkanie do kościoła. Zapraszamy też chłopców i mężczyzn którzy chcieliby dołączyć do służby liturgicznej w naszej parafii.
 8. W sobotę o godz. 19 w kościele rozpocznie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców, których dzieci będą obchodziły w tym roku szkolnym pierwszą rocznicę Komunii Świętej.
 9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych.
 10. Z powodu braku zgłoszeń zapowiadany na przyszły tydzień kurs Naturalnego Planowania Rodziny dla małżeństw i narzeczonych nie odbędzie się.
 11. Zachęcamy do zapoznania się z programem parafialnym zawierającym plany duszpasterskie i ekonomiczne oraz kalendarium naszej parafii na rok formacyjny 2023/2024, który dostępny jest na naszej stronie internetowej w zakładce aktualności/program.
 12. Przypominamy, że od ubiegłego tygodnia obowiązują nowe godziny pracy kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 8:30-9:30, we wtorki od 16-17 i w czwartki od 19-20
 13. W sklepiku parafialnym można nabyć podręczniki do lekcji religii. Sklepik czynny dziś do godz. 13 oraz w tygodniu do 16 do 18.
 14. Polowy Klub HDK PCK „Orle Gniazdo” Sulejówek organizuje autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa, w ramach VIII Spotkania Środowisk Kolbiańskich „Maksymilianalia – Niepokalanów”, w sobotę 23.09.2023 roku. Wyjazd planowany jest spod Kościoła Przemienienia Pańskiego w Sulejówku Miłośnie o godzinie 06.15, a około 6.30 spod Liceum Paderewskiego w Sulejówku, planowany powrót około godziny 17.00. Szczegóły Pielgrzymki umieszczone są na plakacie. Koszt wyjazdu to 35 złotych od osoby. Zapisy możliwe są u Marcina Grabowskiego po każdej niedzielnej Mszy Świętej lub telefonicznie 500 019 321, do 20 września włącznie.
 15. W dniach od 18-25 kwietnia 2024 roku odbędzie się pielgrzymka lotnicza do Ziemi Świętej. Program pielgrzymki, koszty i zapisy dostępne są w zakrystii po Mszy Świętej. Zgłaszać się można najpóźniej do 15 października, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.
 16. .Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 17. Zapowiedzi:

– Przemysław Ruciński, kawaler oraz Natalia Kinga Mąka, panna oboje z par. św. Anny w Długiej Kościelnej. zap. 2

– Rafał Golubiec kawaler oraz Katarzyna Ewa Reszelewska, panna oboje z par. św. Józefa w Sulejówku, zap. 2.

Paweł Mateusz Podkalicki, kawaler z par. Maryi Maki Kościoła w Sulejówku oraz Marzena Chołod, panna z par. tut. zap. 2.

– Bartosz Mendrala, kawaler z par. tut, oraz Monika Maria Kowalczyk, panna z par. M.B Zwycięskiej w Warszawie, zap. 1.

 1. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.