XXII Niedziela Zwykła

wrz 2, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. O godz. 16:45 spotkanie dla Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus. Natomiast o 19 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 17:30 zapraszamy na nieszpory z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy o obecność zwłaszcza służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów, bielanki, panów z Totus Tuus, panów niosących chorągwie, panie niosące światło oraz różaniec. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego naszej diecezji.
 2. Jutro na godz. 8 zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i rodziny, nauczycieli i pracowników szkół na uroczystą Mszę Świętą rozpoczynającą rok szkolny.
 3. Od jutra obowiązywać będą nowe godziny pracy kancelarii parafialnej. Otwarta będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 8:30-9:30, we wtorki od 16-17 i w czwartki od 19-20.
 4. We wtorek o godz. 18.45 odbędzie się zebranie bielanek. Zapraszamy na to spotkanie także dziewczynki, które chciałyby wstąpić do bieli.
 5. W każdą środę Msza Święta o godz. 18 (poprzedzona nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy) będzie sprawowana przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. Z racji pierwszego czwartku miesiąca Msza św. o godz. 18 będzie sprawowana pod przewodnictwem o. Marka Kotyńskiego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Komunia św. udzielana będzie pod dwiema postaciami. Natomiast na godz. 19 do naszego kina zapraszamy na kolejny film z cyklu „Kino z duszą” pt. „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Bilety w cenie promocyjnej 10 zł. dostępne są w kasie kina (ostatnie sztuki są do nabycia także w zakrystii).
 7. W piątek święto Narodzenia N.M.P.
 8. W piątek o godz. 16.30 w salce pod kinem odbędzie się spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci. Celem inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji. Dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Eli. Numer telefonu jest podany w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w ubiegłym tygodniu w nocy z piątku na sobotę, a szczególnie tym, którzy zapisali się i przyszli na godzinny dyżur adoracyjny. Zachęcamy do wpisywania się na adorację na pierwszy piątek października – lista wyłożona jest za ławkami. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 16:30 oraz w piątek po wieczornej Mszy świętej do godz. 21. Piątkową adorację będziemy rozpoczynać wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Od 11 września adoracja będzie także w poniedziałki po porannej Mszy do godz. 8:30.
 10. W ramach przygotowań do beatyfikacji rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września w Markowej, zachęcamy do uczestnictwa w codziennej nowennie podczas Mszy o godz. 18. Natomiast od piątku 8 września do czwartku 14 września w naszym kinie Kurtyna będzie wyświetlany film dokumentalny pt. „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” codziennie o godz. 18.
 11. W sobotę o godz. 19 w kościele rozpocznie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców, których dzieci będą przyjmowały w tym roku szkolnym pierwszą Komunię Świętą.
 12. Zachęcamy do zapoznania się z programem parafialnym zawierającym plany duszpasterskie i ekonomiczne oraz kalendarium naszej parafii na rok formacyjny 2023/2024, który dostępny jest na naszej stronie internetowej w zakładce aktualności/program.
 13. W przyszłą niedzielę zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia o godz. 19.
 14. W niedzielę za tydzień w naszej parafii rozpocznie się kurs Naturalnego Planowania Rodziny dla małżeństw i narzeczonych. Informacje na plakacie w gablocie i na ulotkach przy stoliku z prasą.
 15. Polowy Klub HDK PCK „Orle Gniazdo” Sulejówek organizuje autokarową pielgrzymkę do Niepokalanowa, w ramach VIII Spotkania Środowisk Kolbiańskich „Maksymilianalia – Niepokalanów”, w sobotę 23.09.2023 roku. Wyjazd planowany jest spod Kościoła Przemienienia Pańskiego w Sulejówku Miłośnie o godzinie 06.15, a około 6.30 spod Liceum Paderewskiego w Sulejówku, planowany powrót około godziny 17.00. Szczegóły Pielgrzymki umieszczone są na plakacie.  Koszt wyjazdu to 35 złotych od osoby. Zapisy możliwe są u  Marcina Grabowskiego po każdej niedzielnej Mszy Świętej lub telefonicznie 500019321, do 20 września włącznie.
 16. W sklepiku parafialnym można nabyć podręczniki do lekcji religii. Sklepik czynny dziś do godz. 13 oraz w tygodniu do 16 do 18.
 17. Parafia N.M.P. Matki Kościoła, zaprasza do udziału w pielgrzymce dekanalnej 9 września. Po przybyciu pielgrzymów o godz. 11 będzie odmówiony różaniec, a o godz. 11.30 rozpocznie się Msza św.
 18. .Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 19. Zapowiedzi:

– Rafał Rybarczyk, kawaler z par. tut. oraz Anna Kacprzyk, panna z par. Zwiastowania NMP w Jasionnej, zap. 2.

– Przemysław Ruciński, kawaler oraz Natalia Kinga Mąka, panna oboje z par. św. Anny w Długiej Kościelnej zap. 1.

– Rafał Golubiec kawaler oraz Ewa Reszelewska, panna oboje z par. św. Józefa w Sulejówku, zap. 1.

– Paweł Mateusz Podkalicki, kawaler z par. Maryi Maki Kościoła w Sulejówku oraz Marzena Chołod, panna z par. tut. zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Buczek, Grzegorza Zawadzkiego, Zofię Uniewską, Jana Kapicę. Wieczny odpoczynek….
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.