XXI Niedziela Zwykła

sie 26, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś o godz. 19 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 2. Od jutra w kancelarii w godzinach jej pracy będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2024. Informujemy, że podczas rezerwacji intencji trzeba będzie podać numer telefonu kontaktowego do osoby zamawiającej. Zachęcamy też, by do kancelarii przychodzić z wypisanymi na kartce intencjami, co usprawni zapisywanie i pomoże uniknąć pomyłek. Osoby które zamówiły na przyszły rok msze gregoriańskie, mogą zgłaszać się do kancelarii po odbiór dokładnego terminarza Mszy.
 3. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w czwartek od godz. 17 do 18, oraz w piątek po Mszy wieczornej przez całą noc aż do porannej Mszy w sobotę. Bardzo prosimy o zapisywanie się na nocny dyżur adoracyjny – lista wyłożona jest na stoliku za ławkami.
 4. Od piątku codziennie przez 9 dni podczas Mszy o godz. 18 będziemy uczestniczyli w ogólnopolskiej nowennie przed beatyfikacją rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września w Markowej.
 5. Od piątku wracamy do zwykłego porządku Mszy Świętych w dni powszednie – będą one sprawowane o godz. 7, 17:30 i 18.
 6. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa rano od godz. 6:45 i popołudniu od 17.
 7. Informujemy, że w tym roku szkolnym comiesięczne wizyty u chorych będą się odbywały nie w pierwsze piątki, ale w pierwsze soboty miesiąca od godz. 9, poczynając już od najbliższej soboty, 2 września. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii chorych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie w kościele, a pragną i mogą przyjąć sakramenty pokuty, Komunii lub namaszczenia chorych w swoim domu.
 8. W sobotę Msza św. o godz. 7 sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Taca podczas tej Mszy zostanie przeznaczona na zakup przenośnego zestawu nagłośnieniowego.
 9. W sobotę o godz. 19 w domu parafialnym (wejście od strony kancelarii) odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Przypominamy, że jest ona obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić swoje dziecko.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 16:45 w kościele odbędzie się spotkanie kościelnej służby porządkowej Totus Tuus.  
 12. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 17:30 zapraszamy na nieszpory z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy o obecność zwłaszcza służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów, bielanki, panów z Totus Tuus, panów niosących chorągwie, panie niosące światło oraz różaniec. Natomiast wieczorem o godz. 19, w kościele, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 13. Wszystkich uczniów, rodziców i rodziny, nauczycieli i pracowników szkół zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą rozpoczynającą rok szkolny w poniedziałek 4 września o godz. 8. 
 14. W piątek 8 września o godz. 16.30 w salce pod kinem odbędzie się spotkanie Podwórkowego Różańca Dzieci. Celem inicjatywy jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w wybranej intencji. Dodatkowe informacje można uzyskać u Pani Eli. Numer telefonu jest podany w gablocie przed kościołem oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 15. W niedzielę 10 września w naszej parafii rozpocznie się kurs Naturalnego Planowania Rodziny dla małżeństw i narzeczonych. Informacje na plakacie w gablocie i na ulotkach przy stoliku z prasą.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 17. Zapowiedzi:

– Rafał Rybarczyk, kawaler z par. tut. oraz Anna Kacprzyk, panna z par. Zwiastowania NMP w Jasionnej, zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Rozalię Nartowską. Wieczny odpoczynek….
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.