III Niedziela Wielkanocy

kwi 30, 2022 | Ogłoszenia

 1. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Przypominamy, że w maju Msze św. popołudniowe sprawowane są o godz. 17.00 i 18.00. Z racji nabożeństw majowych nie będzie również czwartkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po sumie nabożeństwo eucharystyczne i procesja. Prosimy asystę kościelną, ministrantów i bielanki o udział.
 3. We wtorek (3 maja) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze według porządku niedzielnego: o 7, 8, 9:30, 11, 12:30 i 18. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej. W tym dniu podczas nabożeństwa majowego zostanie odnowiony milenijny Akt oddania Polski NMP, Królowej Polski. 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Z racji pierwszego czwartku podczas Mszy św. odprawianej z formularza o Najświętszej Eucharystii o godz. 18 Komunia Święta będzie udzielana pod dwiema postaciami.
 5. W piątek przypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba. Z racji pierwszego piątku, spowiedź rano od godz. 6:45 i po południu od 17:00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa tylko po porannej Mszy Świętej, natomiast po Mszy o godz. 18 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.
 6. W sobotę Msza św. w intencji wspólnot różańcowych o godz. 7, a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie oraz spotkanie dla członków Żywego Różańca i Różańca Rodzinnego.
 7. Planujemy budowę 4 nowych, pełnych konstrukcji ołtarzowych na uroczystość Bożego Ciała, z których by można było korzystać przez wiele lat (podest, rama, schodki, ołtarz i tron na monstrancję). Koszt jednej takiej instalacji wynosi 1500 zł. Gdyby ktoś zechciał zostać fundatorem ołtarza, to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Ofiary na ten cel będziemy też zbierać do puszek za tydzień po każdej Mszy św.
 8. W tym tygodniu Kościół obchodzi: poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła, wtorek uroczystość NMP, Królowej Polski, środę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona naszej diecezji, piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 9. Kolejna grupa młodzieży rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Osoby, które nie mogły uczestniczyć w ostatnim spotkaniu, a chciałyby jeszcze dołączyć, proszone są o kontakt z ks. Samuelem w tym tygodniu. Przypominamy, że kandydatem może zostać młodzież od klasy 8 Szkoły Podstawowej w wzwyż.
 10. W przyszłą niedzielę (8 maja) o godz. 19 spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania. Na modlitewny wieczór uwielbienia zapraszamy wyjątkowo w 3. niedzielę miesiąca (15 maja) o godz. 19.
 11. Zachęcamy do czytania parsy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 12. Zapowiedzi:

Marcin Wojciech Wesołowski, kawaler z par. św. Stanisława Kostki w Okuniewie oraz Klaudia Konarska, panna z par. tut., zap. 1.

Radosław Krośnicki, kawaler z par. św. Franciszka z Asyżu w Warszawie oraz Justyna Kielczyk, panna z par. tut., zap. 1.

Paweł Bieńkowski, kawaler z par. św. Wojciecha w Nidzicy oraz Angelika Edyta Popławska, panna z par. tu. Zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Fatyga, Katarzynę Zarzecką. Wieczny odpoczynek…
 2. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.