IV Niedziela Wielkanocy – 8 maja 2022

maj 7, 2022 | Ogłoszenia

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17:30.
 2. Dziś o godz. 19 rozpocznie się obowiązkowe spotkanie formacyjne dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania.
 3. Od jutra zaczynają się indywidualne rozmowy w kancelarii parafialnej z osobami, które chcą i są gotowe rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Szczegółowa rozpiska spotkań dostępna jest na stronie internetowej oraz na kartach zgłoszeniowych, które młodzież otrzymała na pierwszym spotkaniu.
 4. We wtorek (10 maja) kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach porannych.
 5. W najbliższy piątek, 13 maja, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia w naszej parafii rozpoczniemy odprawianie nabożeństw fatimskich w każdy 13. dzień miesiąca od maja do października. Podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 18 zostanie poświęcona figura Matki Bożej Fatimskiej. Składamy serdeczne podziękowania fundatorce figury, p. Krystynie Halinie Kanabrockiej. Po Mszy świętej rozpocznie się nabożeństwo, które składać się będzie z modlitwy różańcowej oraz procesji maryjnej wokół kościoła. Na procesję prosimy zabrać ze sobą świece.
 6. We wtorek o godz. 18.30 odbędzie się próba śpiewu dla dzieci pierwszokomunijnych klas III z SP nr. 3, natomiast w środę o godz. 18.30 dla dzieci klas III z SP nr. 4. Obecność obowiązkowa.
 7. W niedzielę za tydzień (15 maja) zapraszamy na modlitewny wieczór uwielbienia o godz. 19.
 8. Składamy serdeczne podziękowania fundatorom czterech instalacji ołtarzowych na uroczystość Bożego Ciała: panu Krzysztofowi Bożymowi z żoną, córką i wnukami, państwu Katarzynie i Sławomirowi Niemierkom, państwu Artemiuszowi i Małgorzacie Żochowskim, państwu Adamowi i Joannie Kamińskim. Ofiary zbierane dziś do puszek po każdej Mszy św. zostaną przeznaczone na dekoracje ołtarzy.
 9. W sobotę 28 maja będziemy obchodzić 50 rocznicę konsekracji kościoła, której dokonał bł. kard. Stefan Wyszyński. Tego dnia przypada także liturgiczne wspomnienie i rocznica śmierci bł. Prymasa, dlatego podczas Mszy dziękczynnej o godz. 18 pod przewodnictwem ks. inf. Lucjana Święszkowskiego, zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Jako przygotowanie do tych uroczystości, w przyszłą niedzielę (15 maja) będziemy gościć w naszej parafii s. Nullę, która została cudownie uzdrowiona przez wstawiennictwo kard. Wyszyńskiego (cud ten został oficjalnie zatwierdzony w procesie beatyfikacyjnym). S. Nulla opowie m.in. o tym wydarzeniu podczas świadectwa na zakończenie każdej Mszy Świętej. Będzie też można zakupić książkę na ten temat.
 10. W tym tygodniu Kościół obchodzi: poniedziałek uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, patrona Polski, w sobotę święto św. Macieja Apostoła.
 11. Zachęcamy do czytania parsy katolickiej. Tygodnika Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 12. Zapowiedzi:

Marcin Wojciech Wesołowski, kawaler z par. św. Stanisława Kostki w Okuniewie oraz Klaudia Konarska, panna z par. tut., zap. 2.

Radosław Krośnicki, kawaler z par. św. Franciszka z Asyżu w Warszawie oraz Justyna Kielczyk, panna z par. tut., zap. 2.

Paweł Bieńkowski, kawaler z par. św. Wojciecha w Nidzicy oraz Angelika Edyta Popławska, panna z par. tu. Zap. 2.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jolantę Gniado oraz Zofię Królak. Wieczny odpoczynek…
 2. Życzymy miłej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.