Niedziela Zesłania Ducha Świętego

maj 27, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a także 51. rocznicę konsekracji kościoła oraz święceń ks. Proboszcza. Msza św. w intencji ks. Proboszcza zostanie odprawiona o godz. 18. Dziś z racji liturgicznego wspomnienia bł. kard. Wyszyńskiego na zakończenie Mszy św. otrzymamy błogosławieństwo jego relikwiami, natomiast przy ołtarzu Matki Bożej można będzie oddać cześć błogosławionemu poprzez ucałowanie relikwii.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na materiały dekoracyjne do ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.
 3. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP.
 4. W środę kancelaria parafialna czynna tylko rano.
 5. Z racji pierwszego czwartku miesiąca obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana. Msza św. o godz. 18 będzie sprawowana pod przewodnictwem o. Marka Kotyńskiego w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Komunia św. udzielana będzie pod dwiema postaciami. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie najmłodszych parafian, z okazji dnia dziecka. Natomiast osoby, które odebrały bezpłatne wejściówki zapraszamy na godz. 19 do naszego kina na kolejny film z cyklu „Kino z duszą” pt. „Odkupienie”.
 6. Od czwartku zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17:30.
 7. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od godz. 6:45 oraz po południu od 16:30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po porannej Mszy św. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. będzie trwała przez całą noc aż do porannej Mszy św. w sobotę. Prosimy o zapisywanie się na nocny dyżur adoracyjny – lista wyłożona jest na stoliku za ławkami.
 8. W sobotę Msza św. o godz. 7 sprawowana będzie w intencji wspólnot różańcowych, następnie nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i medytacja). Taca zbierana podczas tej Mszy przeznaczona zostanie na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu starszych ministrantów do Zakopanego.
 9. W sobotę z racji ślubu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
 10. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy oraz Święto Dziękczynienia. W tym dniu prowadzona będzie zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30 będzie połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zachęcamy do udziału zwłaszcza służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów, bielanki, panów z Totus Tuus, różaniec, panie niosące światło.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 19 spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania.
 12. W niedzielę za tydzień w naszej parafii rozpocznie się kurs metody naturalnego rozpoznawania płodności dla małżeństw i narzeczonych. Kurs obejmuje 3 spotkania. Informacje o kursie i zgłoszeniach, terminy spotkań oraz dane kontaktowe do organizatorów znajdują się na ulotkach na stoliku z prasą oraz na plakacie w gablocie.
 13. Msza św. zamówiona przez Koła Różańcowe w intencji ks. Samuela z okazji 6 rocznicy święceń zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9:30.
 14. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów na procesję Bożego Ciała.
 15. Diakonia Misyjna Ruchu Światło – Życie pragnie serdecznie podziękować parafianom za miłe przyjęcie i wielką ofiarność podczas zbiórki pieniężnej na misje w Sierra Leone, która odbyła się w ubiegłą niedzielę. W sumie udało się zebrać 4759 zł. Z wdzięcznością polecamy to dzieło misyjne modlitwie wszystkich parafian.
 16. Jutro o godzinie 19.00 próba dzieci komunijnych klasy III b z Sz.P. nr. 3, natomiast we wtorek o godzinie 19.00 klasy III c z Sz.P. nr. 3.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy
 18. Zapowiedzi:

– Daniel Krajewski, kawaler z par. tut, oraz Emilia Rostek, panna z par. św. Michała Arch. w Starej Wsi, zap. 2.

 1. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.