Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

maj 21, 2023 | Ogłoszenia

 1. Dziś po każdej mszy świętej młodzież z diakonii misyjnej Ruchu Światło-Życie zbiera do puszek ofiary na misje w Sierra Leone. Z kolei o godz. 19 obowiązkowe spotkanie dla nowej grupy kandydatów do bierzmowania.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie misyjnym w najbliższą sobotę po porannej Mszy św.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a także 51. rocznicę konsekracji kościoła oraz święceń księdza proboszcza. Jest to też dzień liturgicznego wspomnienia bł. kard. Wyszyńskiego. Z tej racji po każdej Mszy świętej można będzie oddać cześć błogosławionemu poprzez ucałowanie relikwii.
 4. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na materiały dekoracyjne do ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.
 5. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów na procesję Bożego Ciała.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie p. Jackowi Grabowskiemu wraz ze współpracownikami za sfinansowanie i wykonanie prac remontowych schodów przed wejściem głównym do kościoła.
 7. W naszej parafii 4 czerwca rozpocznie się kurs metody naturalnego rozpoznawania płodności dla małżeństw i narzeczonych. Kurs obejmuje 3 spotkania. Informacje o kursie i zgłoszeniach, terminy spotkań oraz dane kontaktowe do organizatorów znajdują się na ulotkach na stoliku z prasą oraz na plakacie w gablocie.
 8. Jutro o godzinie 19.00 próba dzieci komunijnych klasy III c z Sz.P. nr. 4, natomiast we wtorek o godzinie 19.00 klasy III a z Sz.P. nr. 3.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodników Gość Niedzielny oraz Idziemy
 10. Zapowiedzi:

– Przemysław Laskowski, kawaler z par. tut., oraz Małgorzata Helena Nagórka, panna z par. Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej, zap. 2.

– Robert Żórawski, stanu wolnego z par. Matki Łaski Bożej w Halinowie, oraz Karolina Anna Krupa, panna z par. tut., zap. 2.

– Daniel Krajewski, kawaler z par. tut, oraz Emilia Rostek, panna z par. św. Michała Arch. w Starej Wsi, zap. 1.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Andrzeja Szczygła. Wieczny odpoczynek….
 2. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.